Spor Amatörler sahnede
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Amatörler sahnede

İzmir 1. Amatör Küme'de açılış maçı bugün saat 15.00’te Göztepe-Denizgücü arasında.13 grupta, toplam 111 takım mücadele edecek.

İLK MAÇ BALÇOVA'DA

İzmir 1.Amatör Küme ve (A) Gençler Ligi'nde 2000-2001 sezonu bugün oynanacak maçlarla başlayacak. 1. Amatör Küme'de 13 grupta 111, 1.Amatör (A) Gençler Ligi'nde 8 grupta 61, 2.Amatör (A) Gençler Ligi'nde ise 7 grupta 52 takım bulunuyor. 1.Amatör Küme'nin açılış maçını Göztepe ile Denizgücü 15.00'te Balçova'da oynayacak. Diğer karşılaşmalar yarın.

PLAY-OFF UYGULAMASI

Profesyonel kulüplerin temsilcileri ve askeri güç takımlarından oluşan 1.Grup'un dışındaki 12 grupta ilk ikiye girenler Play-Off'a kalırken, sonuncular 2.Amatör Küme'ye düşecek. 24 takımın mücadele edeceği Play-Off, 4'er takımın yer aldığı 6 gruptan oluşacak. Çift devreli oynanacak maçlar sonunda birinciler 3.Lig'e terfi maçlarına katılma vizesi alacak.

SEKİZ TAKIM GÜLECEK

İkinciler ise üçer takımdan iki grup oluşturacak ve yine çift devreli oynanacak karşılaşmalar sonunda, 3.Lig'e terfi maçlarında İzmir'i temsil edecek iki takım daha belirlenecek. 3.Lig'de terfi karşılaşmalarına gidecek takım sayısı bu sezon 11'den 8'e düşürüldü. (A) Gençler Ligi'ndeki takımlar ise cumartesi günleri karşı karşıya gelecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle