GeriSpor Amatör yat kaptan ve kısa mesafe telsiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Amatör yat kaptan ve kısa mesafe telsiz

Türkiye Cumhuriyeti Denizcilik Müsteşarlığı tarafından yapılan sınavla ehliyetlerini aldılar

DAÜ’nün düzenlediği Amatör Yat Kaptanı ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü 1’inci dönem kursları tamamlandı
 
Doğu Akdeniz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ-SEM) ve DAÜ Sualtı Görüntüleme ve Araştırma Merkezi  (DAÜ-SAGAM) tarafından düzenlenen Amatör Yat Kaptanı (Amatör Denizci) ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü 1. dönem kursuna katılanlar dün düzenlenen törenle belgelerini aldı.

Türkiye Cumhuriyeti Denizcilik Müsteşarlığı tarafından düzenlenmiş sınavdan sonra, törende konuşan DAÜ-SAGAM Başkanı Dr. Burak Ali Çiçek, KKTC için sivil denizciliğin önemli bir sektör olduğuna işaret ederek, önemli girişimlerde bulunulacağını dile getirdi.

Merkez Başkan Yardımcısı ve Sualtı Arkeoloğu Hakan Öniz ise, DAÜ’nün denizcilik alanında son yıllarda atağa geçtiğini, deniz bilimleri konusunda dünyada ilk on üniversite arasına girdiklerini belirtti.

KKTC Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma Müdürlüğü Kaptanı Murat Salel de, eğitim programlarının KKTC için önemine değinerek “Daha çok kaptan, bizlerin denizcilikte daha ileri gidebilmek için daha çok azim kazanmamız demektir” dedi.

Amatör Yat Kaptanı (Amatör Denizci) ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü 2’inci dönem kursların ise 19 Nisan’da başladığı bildirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle