İSTANBUL HABERLERİ

Amatör tiyatrocular 'Dünya Tiyatrolar Günü'nü sokakta kutladı

DHA
27.03.2016 - 22:13Son Güncelleme :
DHA

İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL, (DHA)- İSTANBUL Avcılar'daki 5 amatör sanat grubu '27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nü sokakta kutladı.
Bu akşam üzerlerinde kostümleri olduğu halde trafiğe kapalı Marmara Caddesi'nde bir araya gelen 'Avcılar Sanat Platformu'ndaki tiyatrocular, 'Sev Kardeşim' şarkısının müziği ile dans ederek yürüdü. 'Tiyatro iyidir, korkmadan gidin', 'Tiyatro candır', 'Tiyatro insanlaşmaktır', 'Tiyatro halktır, halkındır' yazılı dövizleri taşıyan sanatçılardan bir bölümü ellerindeki darbukalarla müziğe eşlik ederken, renkli yürüyüş ilgi çekti. Belediye Havuz Meydanı önüne kadar dans ederek yürüyen amatör sanatçılar basın açıklamasını bölümler halinde okudu. Sanatsız toplumun güçsüz olduğu belirtilirken, tiyatronun topluma ulaşmak için araya aracı koymaya gerek olmadığı vurgulandı. Mini skeçlerin de sergilendiği etkinlikte daha sonra davul-zurna eşliğinde halay çekildi. Grubun arasında bulunan palyaço ile mim sanatlarını birleştirerek 'Duran Adam' karakterini canlandırarak izleyenleri şaşırtıp güldüren Özgür Çalışkan da, bu kez makyajsız, yırtık pantolonu ile halaya eşlik etti. Bu günde 'Duran' değil, 'Oynayan adamı' canlandırdığını belirten Çalışkan herkesi tiyatroya destek vermeye çağırdı. CHP Avcılar İlçe ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yöneticilerin de katıldığı amatör sanatçıların sokaktaki 'Dünya Tiyatrolar Günü' kutlaması saz ile verilen mini konser ile sona erdi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Amatör tiyatrocular 'Dünya Tiyatrolar Günü'nü sokakta kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 22 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amatör tiyatrocular 'Dünya Tiyatrolar Günü'nü sokakta kutladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı