ADANA HABERLERİ

Amatör Spor Haftası Tenis Müsabakaları

IHA
19.10.2015 - 11:32Son Güncelleme :

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN “AMATÖR SPOR HAFTASI” ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA TENİS MÜSABAKALARI ADANA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Amatör Spor Haftası” etkinlikleri kapsamında tenis müsabakaları Adana’da gerçekleştirildi.
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun Başkanı Ali Gülleri Çukurova İlçesinde bulunan “Spor Park Tenis Kortu”nda gerçekleştirilen tenis müsabakasında yaptığı konuşmada, sporun evrensel bir dil olduğunu söyledi.
Gülleri şöyle devam etti:
“Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği Amatör Spor Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de büyük heyecan ve coşku ile kutlanmaktadır. Sporun herkes tarafından yapılması ve bir alışkanlık haline getirilmesi için 13-19 Ekim tarihleri arasında hafta boyunca etkinlikler düzenlenecek. Özellikle çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimizdir. Ayrıca gençlerimizin de zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan spor,etkinlikleri boyunca sevdirilerek, yapılması sağlanacaktır.”
“SPOR ZARARLI ALIŞKANLIKLARDAN UZAKLAŞTIRIR”
Gülleri, sporun birleştirici bir güç olduğunu işaret ederek “Sporun bir ülkedeki birleştirici gücünü hepimiz görmekteyiz.Geleceğimiz olan çocuklarımızın hayatlarını sağlıklı ve zararlı alışkanlıklardan arınmış olarak garanti altına alabiliriz. Başarılı sporcuların tanıtılması, sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yönüyle kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spor bilinci ve kültürünün benimsetilmesi hedeflerimiz arasındadır” diye konuştu.
3 gün süren turnuvada sporcuların velilerin ilgisi de dikkati çekti.
Turnuva sonunda dereceye giren sporcular ve ödüllerini verenler şunlar:
Küçük Kızlar:1-İnci Sırlıbaş 2-Gülperi Özel 3-Nilsu Atar’ın kupalarını Adana ASKF Başkanı Ali Gülleri verdi.
Küçük Erkekler: 1-Batuhan Duyular 2-Kaan Aksoy 3-Ufuk Açan’nın kupalarının ASKF Yönetim Kurul Üyesi Şahin Ciğer verdi.
Genç Kızlar:1-Nesife Arslan 2-Ezgi Açıkbaş 3-İlayda Açlan’nın kupalarını Dr.Mehmet Etiz Anadolu Lisesi Okul Müdürü Osman Uysal verdi.
Genç Erkekler:1-Rahmi Can Açan 2-Kerem Şahin 3-Berkay Özata’nın kupalarını Atatürk Kız Meslek Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Feridun Açan verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Amatör Spor Haftası Tenis Müsabakaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amatör Spor Haftası Tenis Müsabakaları haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:18
  • Akşam
   17:36
  • Yatsı
   19:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı