« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Amatör paraşütçüler Selçuk'ta buluştu

İzmir'in Selçuk ilçesinde düzenlenen “1. Türkiye Amatör 2 Way Turnuvası”nda ilk gün atlayışları yapıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Türkiye'nin tek paraşüt atlama merkezi olan THK Gökçen Efes Atlayış Merkezi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ve amatör paraşütçülerin ikili takımlar halinde birlikte atlayış yaptıkları, “2 Way” turnuvası başladı.
THK Efes Hava Meydanı'nda gerçekleştirilen turnuvada, takımlar iki raunt atlayış yaptı. Paraşütçüler, yaklaşık 40 saniyelik serbest düşüş diliminde, birbirlerine değişik figürlerle tutuşarak gerçekleştirdikleri hava hareketleri ile en iyi dereceyi elde etmeye çalıştı.
THK Gökçen Efes Atlayış Merkezi paraşüt öğretmeni Erdinç Küflü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin tek atlama merkezi olarak yeni bir hava organizasyonunu daha gerçekleştirdikleri için mutluluk duyduklarını ifade etti.
Turnuvanın 16 Haziran'da antrenman atlayışlarıyla başladığını ve bugüne kadar takımların 4 antrenman haftasına katıldığını anlatan Küflü, Uluslararası Havacılık Federasyonu (FIA) kurallarıyla düzenlenen turnuvada, atlayışların, kendileriyle birlikte atlayan paraşüt öğretmenleri tarafından havada görüntülendiğini ve puanlamanın 4 hakem tarafından görüntüler üzerinde yapıldığını kaydetti.
Küflü, takımların turnuvada toplam 5 raunt atlayış gerçekleştireceğini ve bu atlayışlar sonucunda en iyi dereceyi elde edecek takımın şampiyon olacağını söyledi.

Hayko Cepkin de gösteri atlayışı yaptı

Rock müziğin ünlü ismi Hayko Cepkin de turnuvaya destek verenler arasında yer aldı.

Paraşütle gösteri atlayışı yapan Cepkin, paraşütle atlama sevdasının 1 yıl önce başladığını ver her fırsat da Efes Hava Meydanı'na gelerek atlayış yaptığını belirterek, herkesi bu heyecanı yaşamaya davet etti.
Turnuva, takımların yarın yapacakları 3 rauntluk atlayışlarıyla sona erecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz