Ege Haberleri

EGE

  Amatör paraşüt heyecanı başladı

  Ayşe GEYİK/SELÇUK (İzmir), (DHA)
  09.09.2014 - 01:17 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Selçuk İlçesi'nde bu yıl 43'ncüsü düzenlenen Türkiye Amatör Paraşüt Şampiyonası'nda atlayışlar başladı. Türk Hava Kurumu (THK) Selçuk Havacılık Eğitim Merkezi başkanlığında gerçekleştirilen atlayışlardaki 70 paraşütçü arasında şarkıcı Hayko Cepkin de bulunuyor.


  Adrenalini çok sevdiğini ve her yıl yapılan bu yarışmaya mutlaka katılmaya çalıştığını belirten Hayko Cepkin, amatör paraşütçü olarak 43'ncü Türkiye Paraşüt Şampiyonası'nda yarışmacı olarak yer aldığını söyledi. Paraşütle atlayışın, adrenalin dolu bir spor dalı olduğunu söyleyen Hayko Cepkin, "Birçok insanın hayatı boyunca yapmayı düşünmeyeceğini iddia edip bir kere tandem atlayışı yaptıktan sonra vazgeçemediği bir spor. Sabah erken saatlerde rüzgarsız havada hedef atlayışları yaptık. Öğleden sonra ise takım atlayışları yapıyoruz" dedi.
  Cepkin, 'formasyon' adı verilen atlayışların Türk Silah Kuvvetleri'ne ait Casa uçağından yapıldığını ve yaklaşık 35 kişi uçağa binerek gruplar halinde atlayışlarını gerçekleştirdiklerini söyledi.
  43'ncü Türkiye Amatör Paraşüt Şampiyonası 12 Eylül'de sona erecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı