Ege Haberleri

EGE

  Amatör maçta can korkusu

  Murat GÜRKAN / SULTANHİSAR
  24.12.2014 - 01:07 | Son Güncelleme: 23.12.2014 - 14:50

  AYDIN 1. Amatör Küme 3. Grup'ta pazar günü Sultanhisar'da oynanması gereken Sultanhisarspor-Yıldızgücü maçı, karşılaşma öncesi yaşanan gerginlik ve güvenlik önlemlerinin yetersizliği nedeniyle ertelendi. Ligin ilk yarısında Aydın'da yapılan karşılaşmada saldırıya uğrayıp dayak yediklerini iddia eden Sultanhisarlı taraftarlar, pazar günkü müsabaka için Atça Stadı'na gelen Yıldızspor kafilesine sözlü ve fiili saldırıda bulundu. Olaylar yüzünden soyunma odasına sığınan Yıldızsporlular, yaklaşık 1.5 saat içeride mahsur kaldı.

  Amatör maçta can korkusu
  Takviye emniyet güçlerinin stada gelmesinden sonra da tansiyon düşmezken, can güvenliklerinin olmadığını belirten Yıldızsporlu futbolcu ve teknik adamlar maça çıkmayacaklarını bildirdi. Yardımcılarıyla durum değerlendirmesi yapan hakem Deniz Karadeniz, önemlerin yeterli olmadığını belirterek müsabakayı oynatmayacağını bildirdi. Sultanhisarlılar karara tepki gösterirken, Yıldızspor kafilesi stadı çevik kuvvet eşliğinde terketti. hakem Karadeniz ve yardımcıları ise sivil polis aracıyla Sultanhisar'dan ayrıldı.
  Amatör maçta can korkusu
  Yeterli polis vardı
  Hakemin erteleme kararının gereksiz olduğunu dile getiren Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, statta maç başlamadan önce 10 polisin bulunduğunu, olayların başlamasından sonra bu sayının 26'ya çıktığını belirterek, "İlk yarıda sadece 3 polisin bulunduğu Aydın'daki maçta taraftarlarımıza saldırı olunca burada bir tepki cereyan etti. Ancak müsabakanın ertelenmesini gerektirecek ortam yok. Ben 30 yıl futbol oynadım, böyle bir şey görmedim" dedi.
  Amatör maçta can korkusu
  Erteleme gereksiz
  Statta güvenlik sorunu olmadığını dile getiren Sultanhisarspor kaptanı Erhan Korkın, "Yıldızsporlular bir grup seyircinin taşkınlığı yüzünden maça çıkmak istemedi. Başlangıçta ertelemeyi gerektirecek bir ortam yoktu. Hakemin erteleme kararından sonra bazı olaylar gerçekleşti. Hakem sahaya çıkmadan, gerekli incelemeyi yapmadan karar verdi. 25-30 taraftara karşılık 26 polisin bulunduğu bir ortamda nasıl güvenlik sorunu yaşanabilir? Hepimiz işimizden gücümüzden zaman ayırarak geliyoruz buraya. Hükmen galip sayılmamız gerekir. Bunun için gerekli başvuruyu yapacağız" ifadesini kullandı.
  Amatör maçta can korkusu
  Tekme tokat saldırdılar
  Yıldızspor Antrenörü Hakkı Aslan, ilk maçta taraftarlar arasında yaşanan olayların ceremesini futbolcuların çektiğini belirterek, "Stada girerken tekme tokat saldırdılar. Soyunma odasına zor sığındık. Maça çıkmak isterken ikince kez saldırıya uğradık. Canımızı zor kurtardık" dedi. Yıldızspor Başkanı Kaya Özcan ise soyunma odasına sığındıktan sonra saldırganların içeri girmesini engellemek için 4-5 futbolcunun kapıyı tuttuğunu öne sürerek, "Polis olaya geç müdahale etti. Atça'nın içinden Aydın'a dönmeye çalışırken otobüsümüz taşlandı, camlarımız kırıldı. Polis bizi Nazilli'ye döndürü. Daha sonra Bozdoğan, Kavaklıdere, Çine üzerinden Aydın'a ulaştık. Eğer bu maçt oynansaydı, çok daha vahim olaylar yaşanabilirdi" şeklinde konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı