AMASYA HABERLERİ

Amasya'da eğitimini tamamlayan askerler yemin etti

AA / Cihan Okur
26.02.2016 - 14:10Son Güncelleme :

- 15'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında 1996/1 tertip ve 362'nci kısa dönem erler, yemin ederek vatani görevinin ilk bölümünü tamamladı

AA / Cihan Okur

AMASYA (AA) - Amasya 15'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında 1996/1 tertip ve 362'nci kısa dönem erlerin yemin töreni yapıldı.

Eryatağı Kışlası'ndaki törende temel eğitim gören yaklaşık 2 bin er, ant içti. Eğitimlerini tamamlayan askerlerin yemin töreninde aileler ve askerler duygusal anlar yaşadı. Törenin ardından tugaya ilk katılan ve eğitim sürecini başarıyla tamamlayan askerlere hediye ve teşekkür belgesi verildi.

Burada konuşan 15'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Yılmaz, unutulmayacak bir törene şahitlik edildiğini söyledi. Törene Türkiye Cumhuriyeti'ni temsilen şanlı al bayrağın da şahit olduğunu dile getiren Yılmaz, şöyle konuştu:

"Çanakkale, Kurtuluş, Kore, Kıbrıs ve terörle mücadele harekatında yiğitçe mücadele ederek canlarını aziz vatanda feda eden bütün şehitlerimiz de şahittir. Güzel ülkemizde özgürce yaşama imkanını bahşeden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları da şahittir. Silahlı Kuvvetlerimizin saflarına katılan Mehmetçikler, bu yeminle sizler milletimize sadakat ve hizmet edeceğinize amirlerinize mutlak itaat edeceğinize, ulusumuzun güvenliğine layık olacağınızı ve Atatürk'ün düşünce sistemine bağlı kalacağınızı beyan ettiniz."

Tören geçişinin ardından ailelerin çocuklarıyla buluşmasında duygulu anlar yaşandı, anne-babaların gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.

Törene Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin ile Belediye Başkanı Cafer Özdemir de katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Amasya'da eğitimini tamamlayan askerler yemin etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amasya'da eğitimini tamamlayan askerler yemin etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı