AMASYA HABERLERİ

Amasya’da bilim fuarı açıldı

DHA
30.04.2017 - 11:41Son Güncelleme :
DHA

Sinan HARMANCI/AMASYA,(DHA) - AMASYA Valisi Salih Işık, TÜBİTAK tarafından desteklenen Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi Bilim Fuarı'nın açılışını yaptı.

Amasya’da TÜBİTAK tarafından desteklenen Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi Bilim Fuarının açılışı Vali Salih Işık, Belediye Başkanı Cafer Özdemir kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Anadolu Lisesi Spor Salonunda düzenlenen fuar açılışında İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş fuarın detaylarına ilişkin bilgiler verdi. Daha sonra Vali Salih Işık ve beraberindekiler öğrenciler tarafından hazırlanan 20 adet araştırma, tasarım ve tanıtım projelerinin yer aldığı sergiyi gezdi. Açılışta konuşma yapan Vali Salih Işık, “Gençlerimizin çok erken yaştan itibaren bilimle uğraşmaları ve bu konuda deneyler yapması gelecekleri açısından önemlidir. Ufuk, vizyon ve araştırma yönlerinin gelişmesi için yeni icatların ortaya konması faydalıdır. Bize araştıran, geliştiren, yeniliklere açık gençler gereklidir. Böyle gençler sayesinde bilim gelişir ve ileriye gider. Bu açıdan bu tür fuarları anlamlı ve başarılı buluyorum” dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Amasya’da bilim fuarı açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 11 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amasya’da bilim fuarı açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı