AMASYA HABERLERİ

Amasya Üniversitesi’ne 10 Milyon TL’lik Yüzme Kompleksi

IHA
01.07.2015 - 11:10Son Güncelleme :

AMASYA ÜNİVERSİTESİ GENEL SEKRETERİ HASAN ÖZYURT, GENEL SEKRETER YARDIMCISI ÇETİN ALPASLAN, YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRESİ BAŞKANI AHMET PEKÖZ SPOR KOMPLEKSİNDE İNCELEMELERDE BULUNARAK BİNA KONTROLLERİ İNŞAAT MÜHENDİSİ CANER TAŞTAN, ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ ABDULLAH TOKUL, MAKİNE MÜHENDİSİ MAHMUT KAPLAN VE KONTROL AMİRİ İNŞAAT TEKNİKERİ AHMET İNAN'DAN MEVCUT ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDILAR.

IHA

Amasya Üniversitesi’nde yarı olimpik yüzme havuzunun da bulunduğu spor kompleksi inşaatı hızla sürüyor.
Amasya Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Özyurt, Genel Sekreter Yardımcısı Çetin Alpaslan, Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Ahmet Peköz spor kompleksinde incelemelerde bulunarak bina kontrolleri İnşaat Mühendisi Caner Taştan, Elektrik Elektronik Mühendisi Abdullah Tokul, Makine Mühendisi Mahmut Kaplan ve Kontrol Amiri İnşaat Teknikeri Ahmet İnan’dan mevcut çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
Yüzme eğitimleri için de önemli bir mekan haline gelecek olan spor kompleksinin mimarisiyle şehrin gözde tesislerinden biri olacağını belirten Genel Sekreter Özyurt, “Öğrenciler ve personelimizin yaşadığı yerden keyif almaları için sosyal kültürel projelere önem vermemiz gerekiyor. Üniversitemiz için çok önemli bir yapı olan spor kompleksi hem üniversitemize katkı sağlarken hem de şehrimizin imajına çok olumlu yansımaları olacak. Hepimizin heyecanla beklediği spor kompleksi şimdiden hayırlı olsun" dedi.
Yaklaşık 10 milyon TL’ye mal olacak olan spor tesisinin en önemli özelliğinin içerisinde yer alan diğer sosyal donatılarla birlikte bölgenin çehresini değiştirecek olmasına dikkat çeken Hasan Özyurt, fitness salonu, jimnastik salonu, 2 adet sauna ve fin hamamı, dans ve halk oyunları salonu, kafeterya, soyunma odaları, antrenman havuzu ve 7 kulvarlı, uzunluğu 25 metre, genişliği 15 metre, derinliği ise 1,95 metre olan yarı olimpik yüzme havuzunun da içinde yer alacağı tesiste ayrıca 315 kişilik tribününün olacağını söyledi.
Özyurt, spor kompleksinin 2015-2016 akademik yılında kullanıma açılmasının öngörüldüğünü kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Amasya Üniversitesi’ne 10 Milyon TL’lik Yüzme Kompleksi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amasya Üniversitesi’ne 10 Milyon TL’lik Yüzme Kompleksi haberi güncellenecektir.

AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:54
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı