AMASYA HABERLERİ

Amasya Üniversitesi’nden ABD’li Üniversiteyle Mevlana Anlaşması

IHA
07 Temmuz 2015 - 11:07Son Güncelleme : 07 Temmuz 2015 - 11:08

WEBOMETRİCS SIRALAMASINA GÖRE 149'UNCU SIRADA YER ALAN WMU'DA HALEN 100 FARKLI ÜLKEDEN YAKLAŞIK 24 BİN ÖĞRENCİSİ BULUNDUĞUNU BELİRTEN REKTÖR ORBAY, İKİ ÜNİVERSİTE ARASINDA İMZALANAN PROTOKOLLE EŞLEŞEN TÜM BÖLÜMLER ÇERÇEVESİNDE HEM ÖĞRETİM ELEMANI HEM DE ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ MÜMKÜN OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Amasya Üniversitesi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Western Michigan Üniversitesi (WMU) arasında Mevlana Değişim Programı Protokolü ve üniversiteler arası karşılıklı işbirliği anlaşması imzalandı.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay, Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Yrd.Doç.Dr. Oktay Eser, öğretim üyeleri Doç.Dr. Orhan Karamustafaoğlu, Doç.Dr. Keziban Orbay ve Doç.Dr. Sevilay Karamustafaoğlu’ndan oluşan bir heyetle Mallinson Institute for Science Education’dan Dr. Bill Cobern’nın davetlisi olarak gittiği ABD’de WMU Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. John M. Dunn ile anlaşmaya imza attı.
Webometrics sıralamasına göre 149. sırada yer alan WMU’da halen 100 farklı ülkeden yaklaşık 24 bin öğrencisi bulunduğunu belirten Rektör Orbay, iki üniversite arasında imzalanan protokolle eşleşen tüm bölümler çerçevesinde hem öğretim elemanı hem de öğrenci değişimi mümkün olabileceğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Amasya Üniversitesi’nden ABD’li Üniversiteyle Mevlana Anlaşması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amasya Üniversitesi’nden ABD’li Üniversiteyle Mevlana Anlaşması haberi güncellenecektir.

  AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:49
  • Guneş
   05:41
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:41
  • Yatsı
   21:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı