AMASYA HABERLERİ SULUOVA HABERLERİ

Amasya Şeker’den üreticiye 15 Milyon TL'lik avans

DHA
10.06.2018 - 09:23Son Güncelleme :
DHA

Sinan HARMANCI/SULUOVA,(Amasya),(DHA)- AMASYA Şeker Fabrikası, Ramazan Bayramı öncesi pancar üreticisine 11 Milyon TL avans ödemesi yapacak. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, "Çiftçilerimize SMS yolu ile alacakları avans miktarı bilgi olarak iletiliyor. Ramazan Bayramı öncesi avans dağıtımı tamamlanacak. Böylece Haziran ayı sonu itibari ile dağıtılan ve dağıtılacak avansların toplam değeri yaklaşık 15 milyon lirayı bulacak" dedi.

Amasya Şeker Fabrikası, tarafından Ramazan Bayramı öncesi pancar üreticisine 11 milyon lira avans ödemesi yapılacağı duyurdu. Amasya Şeker Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, "2018-2019 kampanya dönemi itibariyle pancar ekimlerini tamamladık. Fabrikamız dört il on bölge ekim alanlarında 87 bin 238 dekar pancar ekimini sorunsuzca yapıldı. Çiftçilerimize Ekim dönemi süresince 1 milyon 123 bin lira tutarında ekim avansı nakit olarak ödendi. Ayrıca bu dönemde 2 milyon 970 bin lira tutarında muhtelif cins Şeker Pancarı Tohumu dağıtımını gerçekleştirdik. Çiftçilerimize ramazan ayı süresince şeker ihtiyaçlarını karşılamak için 10 dekara 1 torba (50 kilogram), 10 dekar üstüne ise 2 torba şeker dağıtımı yapıyoruz. Şeker dağıtımı Haziran ayı sonuna kadar devam edecek. Bugüne kadar ise yaklaşık 1 milyon lira değerinde şeker dağıtımı yapıldı" dedi.

Çiftçilerin nakit ihtiyaçlarının giderilmesi için Haziran ayı sonunda dağıtılacak yaklaşık 10 milyon lira tutarındaki çapa avansı dağıtımının çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başlandığını söyleyen Mustafa Saatcı, "Çiftçilerimize SMS yolu ile alacakları avans miktarı bilgi olarak iletiliyor. Ramazan Bayramı öncesi avans dağıtımı tamamlanacak. Böylece Haziran ayı sonu itibari ile dağıtılan ve dağıtılacak avansların toplam değeri yaklaşık 15 milyon lirayı bulacak" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Suluova haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Suluova haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Amasya Şeker’den üreticiye 15 Milyon TL'lik avans haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı