Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Amasya’da teröre lanet mitingine 4 bin kişi katıldı

  Ahmet ÖZER/SULUOVA (Amasya), (DHA)
  19.10.2007 - 17:17 | Son Güncelleme: 19.10.2007 - 17:17

  AMASYA’nın Suluova İlçesi’nde sivil toplum kuruluşları tarafından teröre lanet, şehitlere saygı mitingi yapıldı. 4 bin kişinin katıldığı mitingde ‘Kahrolsun PKK’ ve ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları atıldı.

  Teröre lanet, şehitlere saygı, sözde ermeni soykırımı yasa tasarısına tepki mitingini, Suluova'daki şeker fabrikası önünden başladı, hükümet binası önünde sona erdi. Bir saat süren mitinge siyasi partiler ile birlikte Suluova Ticaret ve Sanayi Odası, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Esnaf Odaları, Hacıbektaş Veli Kültür Vakfı ve 40’a yakın sivil toplum örgütü katıldı.

  Miting öncesi evler ve dükkanlar Türk Bayrakları ile donatıldı. Şehit ailelerinin önde yürüdüğü mitingte, teröre lanet okundu. Şeker İş Şube Başkanı Hikmet Soyluer, “Herkes açıkça bilmelidir ki, Türk halkı acının, öfkenin ve sabrın sınırlarını zaten çoktan aşmıştır. Bu acıyı, ne Irak sınırı, ne Kuzey Irak’taki peşmerge çapulcusu, ne de işgalci, sömürgeci ABD güçleri durduramayacaktır. Biz 75 milyonuz, biz biriz, biz beraberiz, bizi bölmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı