AMASYA HABERLERİ

Amasya’da Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

IHA
29 Eylül 2015 - 15:52Son Güncelleme : 29 Eylül 2015 - 15:53

VALİ İBRAHİM HALİL ÇOMAKTEKİN'İN BAŞKANLIĞINDAKİ TOPLANTIYA BAŞSAVCI EROL ÇELİK, JANDARMA KOMUTANI ALBAY ÜNSAL AĞAOĞLU VE EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET ARTUNAY DA KATILDI.

IHA

Amasya’da 1 Kasım genel seçimlerine ilişkin alınacak tedbirlerin görüşüldüğü seçim güvenliği toplantısı yapıldı.
Toplantıda konuşan Vali İbrahim Halil Çomaktekin, “Ben inanıyorum ki, her zaman olduğu gibi Amasya huzur ve güven ortamı içerisinde seçim sürecini tamamlayacaktır. Amasya halkı sağduyuludur” dedi.
İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Vali Yardımcısı Nevzat Sinan, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Ünsal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, valilik seçim harekat merkezi görevlileri ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.
Seçimlerin ülke genelinde huzur ve güven ortamı içerisinde yapılabilmesi için 298 sayılı kanun ve ilgili diğer mevzuat ile Yüksek Seçim Kurulu kararları çerçevesinde hareket edilmekle birlikte gerekli tedbirlerin alınması amacıyla il seçim güvenlik planlarının hazırlandığına değinen Vali Çomaktekin, “Seçim öncesi, seçim günü ve sonrasında ilimiz kamu görevlileri ve güvenlik güçleri idarenin tarafsızlığını zedeleyici tutum ve davranışlardan kaçınacaklar, siyasi partilerin ve adayların herhangi bir baskıya ve kısıtlamaya maruz kalmadan, ilgili mevzuat çerçevesinde propaganda ve benzeri çalışmaları yapmaları ve seçmenlerin oylarını serbestçe kullanımları için gerekli tedbirleri alacaklardır. Oy sayımı ve dökümünün gecenin geç saatlerine kadar sürebileceği göz önünde bulundurularak, sandıkların konulacağı yerlerle çevrelerinin iyi aydınlatılması konusunda seçim kurullarıyla işbirliği yapılarak, elektrik arızasına karşı gerekli tedbirler önceden alınacak, özellikle oy verme gününde sürekli bakım ve tamir için ekipler hazır bulundurulacaktır. Amasya ilinde seçimlerin huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi için, yargının gözetiminde ve denetiminde yapılacak milletvekili genel seçimlerinde başta valiliğimiz olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla, seçimle ilgili bütün hazırlıkları bugün gözden geçireceğiz. Ayrıca seçim kapsamında çeşitli ihtiyaçları olan kurumlara gerekli destek sağlanacaktır” dedi.
"İnanıyorum ki, her zaman olduğu gibi Amasya huzur ve güven ortamı içerisinde seçim sürecini tamamlayacaktır. Amasya halkı sağduyuludur” diyen Çomaktekin, “Bu konuda hepinizin hassas davranacağına ve olumlu katkılar sunacağına inanıyorum. İlimizde Seçim Harekat Merkezi Vali Yardımcımız Nevzat Sinan başkanlığında oluşturulmuştur. Seçim harekat merkezinin telefonları 24 saat açık olacaktır. Aynı şekilde kamu güvenliğinin ve huzurun sağlanması ile kanun dışı eylem ve işlemlerin önlenmesi için emniyet ve jandarma teşkilatlarımız, kaymakam arkadaşlarımız görevlerinin başında olup telefonları da açık olacaktır. Bizlere ihtiyaç duyduğunuz her konuda ulaşabilirsiniz. Bizden talepleriniz olursa, soracağınız sorular varsa, ilgili yasa ve yönetmelikler kapsamında, Yüksek Seçim Kurulu’nun hükümleri doğrultusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Hepinize başarılar dilerim” diye konuştu.
Toplantıda yapılan sunumlarda genel olarak seçim süreci ile ilgili mevzuat, seçim takvimi, seçim sürecindeki yetkili birimler ve seçim propaganda çalışmalarında uyulması gereken yasal sorumluluklara değinildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Amasya’da Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 15 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amasya’da Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:50
  • Guneş
   05:42
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:39
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı