AMASYA HABERLERİ

Amasya’da 200 Araçlık Otopark Açıldı

IHA
09.10.2015 - 17:03Son Güncelleme :

ESKİ ÇELTEK KÖMÜR İŞLETMESİ TARAFINDAN İŞLETİLEN OTOPARKIN AÇILIŞINI VALİ ÇOMAKTEKİN, TBMM BAŞKANVEKİLİ BOSTANCI VE DİĞER YETKİLİLER YAPTI.

IHA

Amasya’da Eski Özel İdare İş Hanı arsası üzerine oluşturulan 200 araçlık otoparkının açılışı yapıldı.
Açılışa, Vali İbrahim Halil Çomaktekin, TBMM Başkanvekili ve Amasya Milletvekili M. Naci Bostancı, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çittır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.
Amasya’da riskli binaları tespit edip yıktıklarını belirten Vali Çomaktekin, “Bununla birlikte tarihi kentsel dönüşümü de gerçekleştiriyoruz. Burada bulunan Özel İdare İşhanı binası geçtiğimiz dönemde yıkıldı ve yerine bu otopark oluşturuldu” dedi.
Şehirde çok önemli tarihi eserlerin bulunduğunu anlatan Çomaktekin, “Bu çalışmalarla Amasya’nın tarihi dokusu da ortaya çıkmış oluyor. Burada önceden bulunan bina tarihi dokuya yakışmayan bir görünüme sahipti. Burayı yıktıktan sonra gerekli istişarelerde bulanarak, yeni bir bina yapılmaması gerektiğine karar verdik. Ayrıca ilimizde devam eden bir trafik sorunu var. Biraz aşağıdan geçen Mustafa Kemal Paşa Caddesi aynı zamanda devlet yolu niteliğinde. Şehirler arası ulaşım da buradan sağlanıyor. Bu sebeple trafik sorununun çözümüne de katkı sağlamak için bu otoparkın oluşturulması uygun görüldü. Bu eserin Amasya’ya kazandırılmasında İl Genel Meclisi ve Özel İdaremizin bir çok katkıları oldu. Hepsine teşekkür ediyor, otoparkın Amasya’ya hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Amasya’da 200 Araçlık Otopark Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 17 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amasya’da 200 Araçlık Otopark Açıldı haberi güncellenecektir.

AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı