BARTIN HABERLERİ

Amasra’da Anma Töreni Düzenlendi

IHA
13.10.2015 - 14:30Son Güncelleme :

ANKARA'DA YAŞANAN TERÖR SALDIRISI AMASRA'DA PROTESTO EDİLDİ.

IHA

Amasra KESK Bileşenlerinin önderliğinde sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katılımıyla Ankarada’da yaşanan terör saldırısını kınayan bir basın açıklaması düzenlendi.
Yaklaşık 150 kişinin katıldığı basın açıklamasında 128 farklı dilde ’Barış’ sözcüğünün yer aldığı dövizlerin yanında, katliamda ölenlerin adlarının yer aldığı afiş taşındı. Ölenler için saygı duruşunda bulunan grup, saldırının ardından olay yerinde çekilen ve alanda yere konulan fotoğrafların üzerine ellerindeki karanfilleri bıraktı. Amasralı olan ve mitingde yaralanan Yağmur Dönmez’in mesajı okunarak katliam lanetlendi. Basın açıklaması Amasra KESK temsilcilikleri adına Haber-Sen Temsilcisi Adnan Soylu tarafından okundu. Adnan Soylu, "Eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Ne kadar saldırırsanız saldırın, korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve asla affetmeyeceğiz. Acımız büyük yaralarımız derindir. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.
Daha sonra madenci heykelinin önüne pankartlar bırakan kalabalık dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Amasra’da Anma Töreni Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 14 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amasra’da Anma Töreni Düzenlendi haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

20 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:22
 • Guneş
  06:48
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  16:27
 • Akşam
  19:09
 • Yatsı
  20:29
Sayfa Başı