Spor Amansız takip!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Amansız takip!

YEREL HABERLER AMANSIZ TAKİP!

F.Bahçe'de yönetimin rahat hareket etmesi için ev kiraladığı Daum'un istatistikçisi, UEFA Kupası'ndaki rakiplerinin tüm maçlarını ve antrenmanlarını takip ediyor. Alman çalıştırıcıya günlük rapor veriyor.

F.Bahçe, Şampiyonlar Ligi'nden elendikten sonra hedefini UEFA Kupası finali, sonra da kupayı ikinci kez Türkiye'ye getirmek olarak belirledi. Anelka'nın transferiyle bu konuda ne kadar ciddi olduğunu gösteren sarı lacivertliler, belki de bugüne kadar hiçbir takımın yapmadığını yaptı. Kupadaki rakiplerini 1 ya da 2 maçla takip etmek yerine gece gündüz izleme yolunu seçti. Alman çalıştırıcı Christoph Daum bunun için düğmeye bastı. İstatistikçisi Alex Weiss'i bu konu için görevlendirdi.

Teknik direktör Daum, 16 Ocak günü İspanya'ya Real Madrid-Real Zaragoza maçı için giderken, yanında da Weiss'i götürdü. Teknik patron bu maçı izledikten sonra İstanbul'a döndü, istatistikçisini İspanya'da bıraktı. Yönetim de Weiss'in Zaragoza'da rahat hareket edebilmesi için bir daire kiraladı. O gün bugün UEFA Kupası'ndaki rakiplerini izleyen Alex, her antrenmanı ve karşılaşmayı takip etti. Notlarını aldı, bunları da o günün gecesi teknik direktör Daum'a bildirdi.

Weiss bilgileri ya e-mail, ya telefon ya da faks ile iletti. En küçük ayrıntıyı bile Daum'a veren Alex, kişisel arkadaşlıklarını da kullanarak Real Zaragoza hakkında adeta kitap yazacak bilgilere sahip oldu. 17 Şubat günü Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanacak UEFA Kupası dördüncü tur birinci maçı öncesi Christop Daum, Alex Weiss'ten aldığı bilgileri oyuncularına aktaracak. Rakip futbolcuların, bütün özelliklerini tek tek sıralayacak ve açık kapı bırakmayacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle