Gündem Haberleri

  Amanda Knox dört yıl aradan sonra evine döndü

  CBS News
  05.10.2011 - 09:54 | Son Güncelleme:

  Mahkemenin işlemediğine hükmettiği bir cinayet yüzünden İtalya’da dört yıl hapis yatan ABD’li Amanda Knox, dün memleketi Seattle’a geldi.

  Çok sayıda destekçisi ve aile üyesinin karşıladığı Knox, ABD topraklarında yaptığı ilk konuşmasında “şaşkına dönmüş bir halde olduğunu” söyledi ve gözyaşlarına hakim olamadı.

   

  KNOX DÖRT YIL ARADAN SONRA ÜLKESİNE DÖNDÜ / FOTO GALERİ

   

  Konuşmasına, “Bana İngilizce konuşmam gerektiğini hatırlatıyorlar çünkü bu konuda sıkıntı çekiyorum… Şu an gerçekten şaşkına dönmüş durumdayım. Uçaktan aşağı bakıyordum ve gördüğüm hiçbir şey gerçek değilmiş gibi geldi” dedi.

   

  ABD'YE AYAK BASTIKTAN SONRA İLK KEZ KONUŞTU / WEB TV

   

  Sesi titreyen ve gözyaşlarına hakim olamayan Knox, konuşmasının ardından kendisi için hazırlanan podyumdan indi ve bütün destekçilerine teşekkür etti.

   

  24 yaşındaki Knox, “Benim için önemli olan, bana inanan, beni savunan ve ailemi destekleyen herkese teşekkür etmek… Ailem benim için şu an en önemli şey ve sadece onlarla birlikte olmak istiyorum” ifadesini kullandı.

   

  Knox, konuşmasının ardından soru almadan, ailesiyle birlikte hava alanından ayrıldı.

   

  KNOX'UN MAHKEMEDE ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTUĞU AN / WEB TV

   

  “MEREDITH’İ UNUTMAYIN”

  ABD’li eski mahkum ve İtalyan sevgilisi Rafaele Sollecito, 2009 yılında Knox’un öğrenci değişim programı kapsamında gittiği İtalya’da aynı evde kaldığı İngiliz Meredith Kercher’ı öldürmekten dört yıl hapis yatmıştı.

   

  Knox ailesinin ABD’deki avukatı Theodore Simon, genç kadını desteklemek için havaalanında toplanan kalabalıktan “Kercher’ı unutmamalarını” istedi. Simon, “Amanda’nın arkadaşı Meredith’i unutmayalım. Knox ailesi, Meredith’i hatırlamanızı ve ona dualarınızda yer vermenizi istiyor” dedi.

   

  Simon ayrıca, Knox’un “hiçbir çocuk veya anne-babanın katlanmak zorunda kalmaması gereken eziyetli, kabus dolu bir dört yılı geride bıraktığını, ancak Pazartesi günü İtalya’daki mahkemeden çıkan kararın, Knox’un masumiyetini tüm dünyaya gösterdiğini” söyledi.

   

  ABD İtalya Derneği Genel Sekreteri Maria Daclon ise Knox’un dört yıl kaldığı Cappane hapishanesinden çıkarken, 600’e yakın tutuklu tarafından bir şampiyon gibi uğurlandığını söyledi.

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı