Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Aman hoca dikkat!

GEÇEN sezonun iki futbol güzeli dün akşam ‘acıların çocuğunu’ oynuyordu Denizli Atatürk Stadı’nda.. Her ikisi de bu sezon düşlerinden çok uzakta kendi seyircisi tarafından bile protesto edilen eksi değerlerle geçiyordu haftaları..

Orta sahada 15-20 dakika süren yoğun boğuşmadan sıkılan Denizlispor, savunmadan uzun topları Hüseyin’in kafasına atıp hücumu denedi. Trabzon da ‘siz yaparsınız da biz eksik kalır mıyız?’ diye Mehmet Yılmaz’la denedi aynı şeyi. Kısacası iş, ‘kaleden kaleye şahin uçurdum’ türküsüne döndü. Ve tabii hatası çok, tadı tuzu yok bir futbol karmaşasına.. Dün akşamın önemli bir gerçeği, Trabzonspor’un kaybettiği birçok maçta hakemlerin kötü yönetim gösterdiği idi. Ancak Denizli’deki Bülent Demirlek, böyle bir bahaneye izin vermedi. Hatta bazı kararlarıyla Trabzonspor için şirin bile sayılırdı.

Tayfun’a iade-i itibar

Her yenilgisi ayrı bir yönetim krizi haline gelen Trabzonspor’un en önemli silahı Yattara dün gece Mustafa Keçeli’nin denetim ve gözetimindeydi. Keçeli ilk yarıda bu işi iyi başarırken, ikinci yarıda baygın düştü. Dün akşamın bir başka ilginç konusu ise, Halilhodziç’in Tayfun Cora’ya iade-i itibar verişi idi. Famagusta faciasından sonra ilk kez stoper oynuyordu genç oyuncu.

Bu denli kötü hücum eden Trabzonspor, ofansı çok seven yeni teknik direktörü Halilhodziç’e tüm bildiklerini unutturacak. Tabii, Boşnak hoca sezon sonuna kadar pes edip teknik direktörlüğü bırakmazsa.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI