« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aman burada yapma

Spor yazarı Haşmet Babaoğlu, Fenerbahçe'nin yeni transferlerinden Kezman’ın milli maçlardan sonra parmağıyla yaptığı milliyetçilik içeren işaretinin futbol sahalarında gerginlik yaratacağını savundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’nin yeni transferi Mateja Kezman’ın özellikle milli maçlardan sonra parmaklarıyla yaptığı işareti tartışmalara neden oldu. Önceki akşam NTV’de yayınlanan 90 dakika programında Haşmet Babaoğlu’nun gündeme getirdiği Sırp futbolcunun milliyetçilik içeren hareketinin futbol sahalarında tahrik içerdiği ileri sürüldü.

Haşmet Babaoğlu programda, "Futbolcu futbolcudur. Milliyetlerini tartışmayız. Ancak milliyetleri tartışanları tartışırız. Fenerbahçeliler belki kızacaklar ama Bosna olaylarında kalplerinin nasıl sızlandığını da biliyorum. Kezman gol attıktan sonra Çetnik işareti yapıyor. Çetnik 2. Dünya Savaşı sırasında Nazilerle işbirliği yapan Monarşik, son derece acımasız ve hain Sırp çetelerine verilen addır" dedi.

F.Bahçe’nin problemli Anelka’dan kurtulmuş olabileceğini ama daha çok problemli oyuncu transfer ettiğini söyleyen Babaoğlu, birilerinin Kezman’ı uyarması gerektiğini vurgulayarak, "Bu karanlıktan aydınlığa çıkalım. FB bu rahatsız çocuğu rahatlatsın. Yalnız futbol dünyası değil Kezman da kazansın böylece" diye konuştu.


Aman burada yapma

Bunları da Beğenebilirsiniz