ANKARA HABERLERİ

Amadeus ile TÜRSAB'tan teknoloji sınıfı

DHA
12.05.2017 - 12:17Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA) - KÜRESEL  seyahat endüstrisi için ileri teknoloji çözümlerinin önde gelen sağlayıcısı ve işlemcisi Amadeus ile TÜRSAB, oluşturdukları teknoloji sınıfı ile acentelere eğitim verecekler.

Seyahat ve turizm sektörünü sürekli daha ileriye taşımak için çalışmalarını sürdüren Amadeus Türkiye ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), oluşturdukları 15 kişilik teknoloji sınıfı ile acentelere Amadeus çözümlerinin etkili bir şekilde kullanılmasına yönelik eğitimler verecek. Teknoloji alt yapısını Amadeus'un oluşturduğu sınıf, TÜRSAB'ın genel merkezinde açıldı. TÜRSAB ile Amadeus'un uzun süredir güçlü bir iş birliği gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Amadeus Türkiye Genel Müdürü Eric Willems, "Eğitimimizi İstanbul'da TÜRSAB Akademi Amadeus Teknoloji sınıfında, bilgisayar başında vereceğiz. İki tane sınıfımız var, ilki Amadeus rezervasyon, bu eğitimden başarı ile geçenler daha sonra 5 günlük bir eğitim olan biletleme eğitimine gelecekler ve eğitim sonunda ise bir sınavımız olacak. Üniversiteyi yeni bitirmiş ve mesleğe yeni adım atacak kişiler de bu sertifika programlarımıza katılabilecek. Ancak önceliğimiz Amadeus kullanan acenteler olacak. Eğitimler 15 kişiyle gerçekleştirilecek. Bu yılsonuna kadar en az 60 kişiyi sertifikalandırmış olacağız. TÜRSAB BYK'larının da eğitimlere online bağlantılarla katılarak, kendi kendilerine öğrenebilecekleri bir alan oluşacak. Online olarak katılanlara da katılım sertifikası verilecek. Sınıf eğitimlerine katılanlar ise Amadeus User sertifikası alacaklar" dedi.

Teknoloji sınıfında gerçekleştirilecek eğitim programlarının yanı sıra her ayın ilk Çarşambası Amadeus çözümleriyle ilgili eğitimler düzenleneceğini de belirten Willems, "TÜRSAB Akademi ile birlikte 3 Mayıs tarihinde düzenlediğimiz Amadeus ürün tanıtımı konulu eğitim, TÜRSAB Genel Merkezi ve 9 TÜRSAB BYK ofisinden video konferans sistemiyle 49 katılımcıya, eğitmenlerimiz eşliğinde verildi. Eğitim sonunda katılımcılara eğitime katıldıklarına dair sertifikaları TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile takdim ettik. İkinci eğitimin, sayımızın çoğalarak çok daha başarılı geçeceğine inanıyorumö diye konuştu. Amadeus için eğitimin her zaman çok önemli olduğunun altını çizen Willems, “Amadeus kendi bünyesinde 1994'den bu yana 4 bini aşkın seyahat acentesi çalışanına eğitim verdi. Amadeus Türkiye, turizm profesyonellerinin uluslararası sertifika almalarına yardımcı olan bir eğitim merkezine sahip. Ayrıca Türkiye'de 20'den fazla üniversitenin turizm bölümlerinde Amadeus terminalleri bulunuyor ve Amadeus Türkiye'nin sertifika verdiği öğretmenler görev yapıyor" dedi.

"TEKNOLOJİ GELİŞTİKÇE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ARTIYOR"

Amadeus ile birlikte teknoloji sınıfı değil teknoloji okulu açmak istediklerini vurgulayan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Bilgisayar dediğimiz, teknoloji dediğimiz olayda alın teri giderek yerini akıl terine bırakmış durumda. Teknoloji geliştikçe müşteri memnuniyeti artıyor, tüketici hakları belirginleşiyor ve bir yarış başlıyor. Bu yarışta seyahat acenteleri ve Amadeus iş birliği ile sektörümüze katkı sağlamaya çalışıyoruz. Müşterilere hizmet ne kadar iyi olursa geri dönüşler de o kadar iyi olur. Sürekli teknolojiyi yakalamak için çaba göstermeliyiz. Bugün TÜRSAB Akademi'de teknoloji sınıfımızı Amadeus'un desteği ile açmış bulunuyoruz. Amadeus'a bu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum ve iş birliğimizin devamını diliyorum. Sınıfı aşarak, okul açacağımız günlerin de gelmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Amadeus ile TÜRSAB'tan teknoloji sınıfı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Amadeus ile TÜRSAB'tan teknoloji sınıfı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:30
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı