Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Amacımız Yozgat'ta basketbolu sevdirmek"

Türkiye Basketbol Federasyonu 12 Dev Adam Basket Okulları (DABO) Koordinatörü Samet Şenbayrak, Anadolu'nun değişik bölgelerinde yapılan organizasyonların amacının basketbol sporunu yaygınlaştırıp, sevdirmek olduğunu belirterek, “Amacımız Yozgat'ta da basketbol sporuna olan ilginin daha da artmasını sağlamaktır” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
“12 Dev Adam 8. Türkiye Ligi Kuzey Grubu Basketbol Şöleni” dolayısıyla İsmet Badem, Basketbol Federasyonu Spor Faaliyetleri Yönetmeni İsmail Sağay'la Yozgat'ın Sorgun ilçesine gelen Şenbayrak, Kaymakam Levent Kılıç, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ferhat Erdem, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kadir Bozkurt ile termal tesislerde bir araya geldi.

Şenbayrak, 12 DABO'da her yıl düzenlenen Türkiye Ligi müsabakalarının ikincisi olan kuzey grubu maçlarının 3 gün boyunca Sorgun'da yapılacağını belirterek, “Kuzey grubu, katılımın en yoğun olacağı grup olacak. Müsabakalarda Amasya, Bartın, Çankırı, Çorum, Düzce, Kayseri, Mersin, Ordu, Sakarya, Samsun, Bafra, Çarşamba, Vezirköprü, Tokat, Yozgat ve Zonguldak bölgelerinden gelecek yaklaşık 240 sporcu mücadele edecek. Maçlar sonunda ilk iki sırayı alan takımlar Balıkesir Burhaniye'de yapılacak Türkiye ligi finallerine katılmaya hak kazanacak” dedi.

12 DABO Türkiye Ligi müsabakalarına, 13-15 Mayıs tarihlerinde Denizli'de güney, 27-29 Mayıs tarihlerinde Aydın Didim'de batı grubu maçlarıyla devam edileceğini dile getiren Şenbayrak, şunları kaydetti:
“12 Dev Adam Basketbol Okulları, 2010-2011 öğretim yılında 55 ilde yaklaşık 2 bin öğrenciyle devam ediyor. 2002'den bu yana toplamda 35 bine yakın öğrenciye ulaşıldı. 12 DABO'da yaklaşık 140 bin kişilik bir basketbol ailesi yaratıldı. Öncelikli olarak basketbol sevgisini tüm Türkiye'ye yaymak, bilinçli bir basketbol ailesi yaratmak ve geleceğin sporcu, hakem ve yöneticilerini yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen 12 DABO projesinde, öğrenciler çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılıyor. 12 DABO, basketbolun, yetişmekte olan çocuklarımızın gelişimine faydalı olabilmesi, Anadolu'da basketbolu geliştirerek devamlılığı sağlamak ve nitelikli sporcular keşfetmek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Basketbol sporunu Anadolu'ya yaymak ve sevdirmek istiyoruz. Amacımız Yozgat'ta da basketbol sporuna olan ilginin daha da artmasını sağlamaktır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz