« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Amacımız Türkiye'de bir ilki başarmak"

Ataşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Sadık Semih Kayhan, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi'nde ön elemeyi geçerek, Türkiye'yi Avrupa'da temsil etmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ataşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Sadık Semih Kayhan, Kadın Futbol Takımı Antrenörü Selma İzitaş ile oyuncuları, Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Levent'teki tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Slovenya'da 11-16 Ağustos tarihleri arasında yapılacak Şampiyonlar Ligi ön eleme turuyla ilgili açıklamada bulundu.

Sadık Semih Kayhan, Türkiye'yi, Avrupa'da başarıyla temsil etmek istediklerini belirterek, “Amacımız Türkiye'de bir ilk başarıp, eleme grubundan çıkarak Şampiyonlar Ligi'nde oynamak. Yönetim, teknik heyet ve sporcular olarak bunu başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

Basın toplantısını düzenlemekteki amaçlarının kamuoyunun dikkatini amatör sporlara ve kadın futboluna çekmek olduğunu vurgulayan Kayhan, kadın futbolunun karşılaştığı zorluklardan bahsederek, “Bizim toplam bütçemiz bir erkek futbolcunun aldığı rakamın onda biri kadar. Sporcularımız 2-3 yıl aynı kramponları giyiyor. Yamalı veya merdiven altlarında dikilen formalarla sahaya çıkıyor” diye konuştu.

Ataşehir Belediyespor antrenörü Selma İzitaş, Kadınlar 1. Futbol Ligi'nde şampiyon olarak ilk hedeflerini gerçekleştirdiklerini dile getirerek, “İkinci hedefimiz Avrupa'da iyi bir derece yakalamak. Bunu da yapabilecek güçte olduğumuza inanıyorum. Amacımız Türkiye'nin adını duyurabilmek ve kadınlar futboluna katkıda bulunabilmek. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı, 11-16 Ağustos tarihlerinde Slovenya'da düzenlenecek UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda Slovenya'nın ZNK Pomurje Beltinci, Litvanya'nın Gintra Universitetes ve İsviçre'nin Zurich Frauen takımlarıyla karşılaşacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz