Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Amacımız Türkiye rüzgarı estirmek"

Judo Milli Takımı'nın Hollandalı Teknik Direktörü Willem Visser, “Amacımız olimpiyatlarda Türkiye rüzgarı estirmek” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Avrupa Şampiyonası, Uluslararası Turnuvalar ve 2012 Olimpiyatları öncesi Judo Milli Takımı'nın belirleneceği hazırlık kampı, Çankırı İsmail Hakkı Karadayı Kamp Eğitim Merkezi'nde devam ediyor. Kampta 70 sporcu bulunuyor.

Judo Federasyonu, 2012 Londra Olimpiyatları için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürürken, yeni göreve getirilen Hollandalı Teknik Direktör Willem Visser, 6 antrenörle birlikte Çankırı'daki kampa katıldı.

Visser, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sporcuların çalışmalarından memnun kaldığını belirterek, kampta iyi bir hava yakaladıklarını ifade etti. Çalışmaların aralıksız devam ettiğini bildiren Visser, 13 Ocakta başlayan çalışmaların günde iki antrenmanla devam ettiğini kaydetti. Visser, “Asıl amacımız olimpiyatlarda 'Türkiye' rüzgarı estirmek. O tarihe kadar da katılacağımız şampiyonlarda başarı göstererek olimpiyatlara katılımı garantiye alacağız” dedi.

Kampın ardından oluşacak takımın, katılacakları şampiyonalarda olimpiyatlar için puan toplayacağını ifade eden Visser, Nisan ayında yapılacak Avrupa Şampiyonası'nın da kendileri için önemli olduğuna dikkati çekti.

Kalabalık bir sporcu grubuyla çalışan Visser, Türkiye'yi müsabakalarda temsil edecek en iyi sporcuları belirlemek için sayıyı fazla tuttuklarını söyledi. Visser, “Çalışmalarımız çok iyi bir şekilde devam ediyor. Sporcularımdan çok memnunum. Hepsi azimle çalışıyor. Öncelikli hedefimiz olimpiyatlar. Bu arada yapılacak tüm müsabakalarda da başarı elde ederek, judoda önemli işlere imza atmak istiyoruz” diye konuştu.

Teknik direktör Visser, judocuların yanında antrenörlerin de eğitimini üstlendiğini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz