« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Amacımız Türk voleyboluna katkıda bulunmak "

Voleybolda Erkek Milli Takımlar resmi sponsoru olan Halkbank, bu hafta sonu 1. ayak maçlarıyla start alacak Avrupa Ligi öncesi takıma moral yemeği verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Halkbank'ın merkez binasında gerçekleşen yemeğe Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cebeci, genel müdür Hüseyin Aydın, yönetim kurulu üyesi ve Halkbank Erkek Voleybol Kulübü Başkanı İbrahim Tuncay'ın yanı sıra Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay, Erkek Milli Takımlar Antrenörü Veljko Basic, yardımcı antrenör Hakan Özkan, istatistik antrenörü Ferhat Akbaş ile milli takım oyuncuları katıldı.

Genel müdür Hüseyin Aydın, yaptığı açıklamada, Halkbank'ın, Türk bankacılık sektöründe önemli bir yeri olduğunu belirterek, “Karlı, verimli ve sürekli büyüyen bir bankayız. Sadece Türkiye'de değil, yakın coğrafyalardaki yeni bankalarımız mali gücümüzün büyüklüğünü gösteriyor. Kazandıklarımızı ülkemize değişik şekillerde yansıtmak istiyoruz. Voleybola yaptığımız yatırımlar da bunun bir göstergesi” dedi.

Aydın, şöyle devam etti:
“Aroma Erkekler Birinci Ligi'nde mücadele eden takımımız son 5-6 yıldır şampiyonluklar yaşamasa da banka olarak asıl amacımız Türk voleyboluna katkıda bulunmak. Şampiyonluk tabi ki hedeflerimiz arasında ama olmazsa olmazımız voleybola katkı sağlamaktır. Bu amaçla sadece kendi takımımıza yatırım yapmayalım dedik ve Erkek Milli Takımı'na sponsor olduk. Türk voleyboluna olan katkılarımız bir de Erkek Milli Takımı adı altında olsun istedik.”

“FEDERASYONUN KARARI KISA VADEDE DOĞRU”

Hüseyin Aydın, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Yönetim Kurulu tarafından 2 1 olarak uygulamaya koyulması kesinleşen yabancı oyuncu sayısı konusuna da değinerek, “Biz Türk bankacılık sektöründe küresel bir oyuncuyuz. Yabancıya karşı çıkma gibi bir anlayışımız asla olamaz. Bankacılık sektörünün yabancılara açılmasını hep istedik. Biz de diğer ülkelere gidiyoruz ama işin doğrusu federasyonun 2 1 kararını kısa vadede desteklediğimizi açık ve aleni olarak ilan ediyoruz” diye konuştu.

Türk oyunculara imkan tanınması ama bu kararın da sonsuza dek olmaması gerektiğini dile getiren Aydın, şunları söyledi:
“Yerli oyuncu üretmek zorundayız. Bunu üretirsek yabancının bize bir katkısı olur. Bu top oynanmadıkça, saha içinde fiili yapılmadıkça oyuncular gelişmiyor. Türk sanayisinde bunu yaptılar. 'Yerliyi koruyacağız' diye gümrük duvarları ördük. Çok kaliteli olmayan ürünler kullanmak zorunda kaldık. Ne zaman rekabeti açtık, yerli ürünler de nitelikli hale geldi. Federasyonun aldığı kararı doğru buluyoruz ama uzun vadede değil.”

Aydın, aynı zamanda bir sponsor olarak da milli takımdan başarı beklediklerine değinerek, “Milli takıma katılacak adayları artırmamız gerek. Voleybolda kızlarımızın gösterdiği başarıları erkeklerin de göstereceğine inanıyoruz. İlla birinci olmak şart değil. Spor centilmenliktir, ülkeyi tanıtımdır, disiplindir” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz