« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Amacımız her yıl katılımın artması"

Türkiye Tenis Federasyonu'nun (TTF) İzmir'de bu yıl 5'incisini düzenlediği Uluslararası Türk Telekom İzmir Cup, Örnekköy Uluslararası Tenis Eğitim Merkezi'nde başladı.

Oğuzhan BOYSAN/İZMİR,(DHA)
SON GÜNCELLEME
Ülkemizin ATP (profesyonel Tenisçiler Birliği) Challenger takviminde bulunan 3 turnuvasından biri olan toplam 64 bin dolar ödüllü organizasyonun tanıtım toplantısında konuşan TTF Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tınaz, "23 ülkeden 61 sporcunun katıldığı bu turnuva, İzmir'in tanıtımı açısından büyük önem taşıyor. Amacımız her geçen yıl katılımın artması. İzmirli sporseverleri, keyifli tenis maçları izlemek üzere Örnekköy Tenis Eğitim Merkezi'ne bekliyoruz" dedi.

Türk Telekom İzmir Cup'ta 3 yıldır finale kalmasına rağmen şampiyonluğa ulaşamayan milli tenisçimiz Marsel İlhan ise bu yıl şeytanın bacağını kırmak istediğini belirterek, "Bu yıl birinciliği kimseye kaptırmayıp sıralamadaki puanımı yükseltmek istiyorum" diye konuştu.

Turnuvada bir numaralı seribaşının sıralamada 104'üncü olan Tunuslu Jaziri Malek olduğu açıklandı. Dünya sıralamasında 192'nci sırada yer alan Marsel İlhan'ın yanı sıra Haluk Akkoyun, Tuna Altuna, Durukan Durmuş ve Efe Yurtacan da Türk Telekom Cup'ta korda çıkacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler