« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Amacımız curlingi sevdirmek"

Erkek ve Bayan Curling Milli Takımı Antrenörü Brian Gray, branşın Türkiye ve birçok ülkede çok fazla tanınmadığını anlatarak, “Curling çok fazla tanınan bir spor değil. Amacımız burada bu sporu Türk İnsanına sevdirebilmek” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Curling Arena'da  görüşlerini açıklayan Gray, Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) antrenörü olarak milli takımda görev aldığını belirterek, “Türkiye'yi seçtim, çünkü FISU ile federasyon arasında bir anlaşma var. O anlaşma da Şubat ayı sonunda bitiyor. Bu anlaşmanın uzayıp, uzamaması federasyona bağlı” diye konuştu.

Türk Milli Takımı'nda iyi sporcular bulunduğunu dile getiren İskoç antrenör Gray, şöyle devam etti:
“Gelecekte daha iyi duruma gelebilecek sporcular bulunuyor. İsim veremem. Curling, Türkiye ve bazı ülkeler için çok yeni bir spor. Bu sporu tanıtmak ve geliştirmek için Türkiye'deyim.”

Türkiye'nin Üniversite Kış Oyunları'nda bu sporda çok önemli ülkelerle yarıştığına dikkati çekerek, “Bizim amacımız sporcuların tecrübesini artırmak. Bu ülkede curling adına güzel şeyler yapmak istiyoruz, ancak bunlar hemen yarın olacak şeyler değil. İyi sporcularınız var. Bu arkadaşları geliştirmeye çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler