GeriSpor "Amacım şampiyonluğa ulaşmaktı"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Amacım şampiyonluğa ulaşmaktı"

"Amacım şampiyonluğa ulaşmaktı"
refid:21551746 ilişkili resim dosyası

2012 Dünya Süpersport Şampiyonası'nda 3. kez şampiyonluğunu ilan eden Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Beşiktaş'taki Polat Renaissance'ta basın toplantısı düzenledi.

Sofuoğlu, ilk olarak şunları söyledi;  "Türkiye'de sadece futbol var zannediyordum. Hepinize bu basın toplantısına geldiğiniz ve bu spora değer verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu 3. dünya şampiyonluğum. Bu sene biraz daha fazla sıkıntı çekerek yarıştım. Çünkü dizimde bir sorun vardı. Bu yarışta amacım puan toplayarak şampiyonluğa ulaşmaktı. Ben de bunu başardım."

ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Sofuoğlu, kendisini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aradığını ve kendisiyle yakından ilgilendiğini ifade etti. Sofuoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Başbakanımız beni aradı. Sakatlığımı sordu. Benimle yakından ilgilendi. Beni asıl onurlandıransa, Başbakanımın bu spor ile ilgili bana bir çok detayı sorması ve bu sporla ilgili olması oldu. Son olarak, Türkiye'de 2 yere çok güvendiğini belirterek, Türkiye Motosiklet Federasyonu'na ve sponsoru Red Bull'a teşekkür etti."

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar da basın toplantısında Kenan Sofuoğlu isminin bir marka haline geldiğini söyledi.

Uçar, "Federasyonumuz gurur duyduğu bir oyuncusunu yeniden zirvede gördü. Bundan dolayıda çok mutluyuz. Kenen Sofuoğlu ismi anlatılmaya gerek kalmayan bir marka haline geldi. Kenan'ın hatırına Türkiye'de Motosiklet Fedarasyonu kuruldu. Biz de kendisiyle her zaman gurur duyduk." dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle