Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Amaç yıldız yaratmak

Sporcuya destek anlamında Danonesa çok büyük ve farklı bir adım attı. Danonesa, ‘‘olimpiyatta altın madalya’’ hayali kuran yelkencimiz Ertuğrul İçingir'e 2004 Atina Olimpiyatı hazırlıkları için sponsor oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hem de ne sponsorluk. İçingir’in gıda, antrenör, kampı, seyahat gibi her ihtiyacında yanında olan şirket, sporcumuza olimpiyata hazırlanmak için her imkanı sağlıyor. İçingir, Atina 2004'e katılma barajını şimdiden geçmeyi başaran sayılı sporcumuzdan biri. En büyük hedefi, buna ‘‘hayalim’’ de diyor, olimpiyat altın madalyası. Ancak yaşadığı sıkıntılar nedeniyle bırakma noktasına geldiği bu spordaki kariyerini şimdi Atina'da birincilikle taçlandırmak istiyor. Bu uğurda eşiyle birlikte kurulu düzenlerini de bırakıp, olimpiyata hazırlanmak için Çeşme’ye yerleşmişler.

Hayali gerçekleştirmek

Bir yanda yakında yaşayacağı babalık heyecanı, diğer yanda Yeni Zelanda, Arjantin, Meksika’da yapacağı kamplarla olimpiyata hazırlanacak İçingir'e Danonesa'nın desteğinin nedeni ise ‘‘hayale’’ ortak olmak. Danonesa Pazarlama Direktörü Gökhan Öğüt, ‘‘Ertuğrul'un bir hayali var. Bizim hayalimiz de bunu gerçekleştirmek’’ diyor. Ve ekliyor, ‘‘Biz parlayan bir yıldızı cilalamak değil, bir yıldız yaratmak istiyoruz.’’

Bu sponsorluk anlaşmasının bir farkı da, şu anda Danonesa'nın İçingir'den reklamsal anlamda da büyük bir geri dönüş beklememesi. Yani İçingir, şirketin reklam kampanyalarında yok.

İçingir’in doğabilecek yeni gereksinimleriyle artabilecek bu desteğin şu anki bütçesi ise 80 bin dolar. Danonesa, Türk sporunda önemli ve farklı bir adım attı. Bu, belki de NBA'de beklenen çizgiyi yakalayamayıp sönebilecek James için 90 milyon doları riske eden Nike'ınki kadar büyük bir mali portre içermiyor, ama düşünce anlamında bir devrim. Çünkü sponsorla bir olimpiyat şampiyonu yaratılmaya çalışılıyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler