Gündem Haberleri

  Amaç politik yargı

  Hürriyet Haber
  04.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Emine Ülker Tarhan, Anayasa değişikliği paketine yönelik TBMM Başkanlığı’na sundukları çalışmaların engellendiğini hatırlatarak, “Meclis’te dini kitaplar, hatta kebapçı broşürleri bile dağıtılmaktayken, hukuksal bir çalışmanın dağıtılmasının engellenmesi elbette demokrasi anlayışının düzeyini göstermesi açısından da ilginçtir” dedi.

  “Anayasa paketinin hazırlanış nedeni yargıyı devre dışı bırakma ve iktidarı yargısal denetim dışında tutarak mutlak iktidara dönüştürme hevesidir” diyen Yarsav Başkanı Tarhan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Değişiklikler politik yargı oluşturma amacı taşımaktadır. Bunun denemeleri zaten bir süredir süregelen bazı soruşturmalarla, Habur hukuku ile Erzurum hukuku ile yapılmıştı. Son günlerde bir Pervari hukukundan söz ediliyorsa bunun da altında yatan nedenlerin ayrıca araştırılması gerekir’ demişti.”

  Meclis önünde protesto

  YARSAV Başkanı Tarhan dün başta Cumhuriyet Kadınlar Derneği olmak üzere Anayasa değişikliği paketini protesto eden sivil toplum örgütlerine destek vermek için Meclis’in önündeydi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı