Alzheimer'ın da ilacı İngilizce!

Hürriyet Haber
22 Şubat 2011 - 17:00Son Güncelleme : 22 Şubat 2011 - 17:08

İngilizce öğrenerek hem daha başarılı bir hayat yaşayın, hem de sağlığınızı koruyun.

İngilizce binbir derde deva.

İngilizce iletişim kurabilmenin her geçen gün yeni bir faydası ortaya çıkıyor.

Son olarak Kanada / York Üniversitesi araştırmacılarından Ellen Bialstok'un yaptığı araştırmaya göre ikinci bir dil öğrenmek beyni çalıştırıyor ve Alzheimer'a yakalanma riskini azaltıyor. Araştırma, 40 ya da daha sonraki yaşlarda yabancı dil öğrenmenin bile beyni koruyabileceğini gösteriyor. Bunun yanı sıra İngilizce öğrenmenin aynı anda birden çok iş yapabilme ve matematiksel yetenekleri artırdığı konusunda sayısız araştırma sonucu mevcut.

Günümüz iş yaşamında yabancı dil dendiğinde ilk akla gelen dil İngilizce. Kelimenin tam anlamıyla dünyanın ortak dili haline gelen İngilizce, Alzheimer gibi beyin hastalıklarına karşı koruma sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda kişinin sosyal ve profesyonel yaşamında da çok büyük değişiklikler yaratıyor. İngiltere'den Amerika'ya, Rusya'dan Çin'e kadar her ülkede ticaretin ve kültürel iletişimin ortak dili olan İngilizce, özellikle kariyer hedefine sahip iş insanlarının yükselmelerinde anahtar rol oynuyor.

Ülkemizde sayısız İngilizce kursu, İngilizce öğrenmek isteyenlere kapılarını açıyor. Bu kurslara katılanların birçoğu, uzun zaman sonra bile İngilizce konuşulanların çoğunu anladığını ancak iş konuşmaya gelince tıkanıp kaldıklarını, heyecanlandıklarını veya bildikleri bütün kelimeleri unuttuklarını söylüyor...

Bu gerçekten yola çıkan ve Türkiye'nin Avrupa Birliği Dil Ödülü sahibi tek eğitim kurumu olan EFINST Dil Okulu, 4. Kez düzenlediği Ready2Go programı ile sizi İngilizce konuşmaya çağırıyor. Üstelik programa sadece büyük şehirlerden değil, Türkiye’nin tüm her yerinden katılmak mümkün.

Ready2Go nedir?

Ready2Go programında İngilizce eğitimi Türkiye'de başlıyor. AB standartlarında bir eğitim metodu ile öğrenciler yurt dışına çıkmaya hazırlanıyorlar. Daha sonra ver elini İngiltere. EFINST'in İngiltere'deki partner okullarında İngilizceyi yaşayarak öğreniyorlar. İngiliz ailelerle birlikte yaşıyor, dilin yanı sıra kültürü de içinden görme ve tanıma fırsatı yakalıyorlar.


İstanbul ve Bursa dışında yaşayanlar nasıl katılacak?

EFINST'in e-Learning LIVE! Online canlı konuşma sınıfları bu sorunu da hallediyor. İnternet üzerinden Online canlı canlı İngilizce eğitimi, İstanbul’daki sınıfları ve EFINST eğitim kalitesini bilgisayarınızın ekranına getiriyor. Online derslerde öğretmeninizi canlı olarak görebiliyor, soru sorabiliyor, hatta parmak kaldırabiliyorsunuz. Bunun için tek ihtiyacınız internet bağlantısı olan bir bilgisayar, webcam ve mikrofonlu bir kulaklık... Üstelik şimdi bonuslaingiltereye adresine giderek iletişim bilgilerini giren herkes, 15 günlük e-Learning LIVE! canlı Online derslerine katılma hakkı kazanıyor.


Ready2Go, iki farklı program sunuyor: Economy Class ve Business Class.

Economy Class programıyla 12 ay Türkiye’de canlı Online İngilizce eğitimi veriliyor. İstanbul ve Bursa'daki EFINST şubelerine gelip sınıf içi ders almak isteyenler ise 2 ay boyunca İngilizce eğitimi alıyorlar. Bu süre içinde e-Learning LIVE! canlı Online derslere de ücretsiz olarak katılabiliyorlar. Eğitimini tamamlayanlar İngiltere'ye gidiyor ve 2 hafta boyunca EFINST partner okullarında İngilizce eğitimlerini sürdürüyorlar. Programa; İngilizce eğitimi, aile yanında yarım pansiyon konaklama, eğitim materyalleri ve gidiş-dönüş havalimanı transferleri de dahil.

Business Class ise, çalışan ve İngilizce öğrenmeye zaman ayıramayan iş insanları için düzenleniyor. Business Class'ın farkı; ister canlı Online, ister sınıf içi eğitim olsun, hem Türkiye'de hem de İngiltere'de BİRE BİR ÖZEL DERS sunuyor olması. Bu kapsamda 1 ay İstanbul veya Bursa'daki şubelerde BİRE BİR ÖZEL DERS veriliyor. Şubelerimize gelemeyen katılımcılara ise 1 ay boyunca yoğunlaştırılmış canlı Online BİRE BİR ÖZEL DERS veriliyor. Katılımcı daha sonra İngiltere'ye gidiyor ve orada da 1 hafta boyunca yine partner okullarımızdaki özel öğretmenlerinden BİRE BİR ÖZEL DERS alıyor. İngiltere'deki 1 haftalık yoğunlaştırılmış İngilizce eğitiminin yanı sıra, aile yanında tek kişilik odada yarım pansiyon konaklama, eğitim materyalleri ve gidiş-dönüş havalimanı transferleri de Business Class programı dahilinde sunuluyor.

İngilizce eğitiminde çığır açan birçok yenilik içeren Ready2Go programlarına katılmak için son gün 15 Mart 2011 ve kontenjan ilk başvuran 1.000 kişi ile sınırlı.


Detaylı bilgi için tıklayın.

Etiketler:

    Sayfa Başı