Ege Haberleri

EGE

  Alzheimer için Saat Kulesi mora boyandı

  Hürriyet Haber
  22 Eylül 2015 - 12:58Son Güncelleme : 22 Eylül 2015 - 12:58

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi, Alzheimer Günü nedeniyle bir yürüyüş düzenledi. Gece de Konak’daki Saat Kulesi Alzheimer Hastalığı’nın rengi olarak kabul edilen mor ışıkla aydınlatıldı.

  Alzheimer için Saat Kulesi mora boyandı

  Dünya genelinde hızla yaygınlaşan ve kesin tedavisi henüz bulunamayan Alzheimer hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde gerçekleştirilen yürüyüşe; İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Dokuz Eylül Üniversitesi temsilcileri, İzmirliler ile Alzheimer Derneği İzmir Şubesi’nin yöneticileri ve üyeleri katılım gösterdi. Dağıtılan, Alzheimer hastalığının rengi olan mor tişörtleri giyen ve şapkaları takan katılımcılar; "Bugün Babam İçin (Kahramanım İçin) Mor Giyindim, "Bugün Unutanları Hatırlama Günü yazılı pankartlarla, Kıbrıs Şehitleri Caddesi boyunca çevreden katılanların da alkışları ve desteği ile yürüdüler.

  Alzheimer için Saat Kulesi mora boyandı

  2013 İstanbul Yaşlılık Girişimi Fuarı’nda "Yaşlı Dostu Kent" ödülüne layık görülen İzmir Büyükşehir Belediyesi, yürüyüşün ardından etkinliğin devamı olarak akşam saat 19.00’dan itibaren Saat Kulesi’ni Alzheimer Hastalığı’nın rengi olarak kabul edilen mor ışıkla aydınlatıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı