Ege Haberleri

  Alzheimer hastası kadın Acil’de kayboldu, araba çarpınca yaralı getirildi

  Turaç TOP / İZMİR,(DHA)
  17.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de, alzheimer hastası 63 yaşındaki Ayşe Yıkılmaz, rahatsızlanıp hiçbir şey hatırlamamaya başlayınca, geçen cuma saat 09.30 sıralarında, oğlu Yavuz ve gelini Emine Yıkılmaz tarafından Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü.

  Acil Servis’te Yıkılmaz’dan kan örneği alındı.

  İddiaya göre, 11.30 sıralarında kayınvalidesinin durumu öğrenmeye giden Emine Yıkılmaz’a, sonuçların üç saat sonra çıkacağı bildirildi. 14.30’da Acil Servis’teki aynı birime giden Yıkılmaz’a, yaşlı kadının kaybolduğu ama bulunduğu, şimdi tekrar yerinde olmadığı, arandığı bildirildi.

  Şaşkına dönen Emine Yıkılmaz, durumu dışarıda bekleyen eşi Yavuz Yıkılmaz’a anlattı. Ne yapacaklarını şaşıran Yıkılmaz çiftinin aklına, 15 dakika önce Acil Servis’e sedyeyle getirilen yaşlı kadının eteği geldi.

  Etekten anladılar

  Karı-koca, bir süre düşününce, sedyedeki yaralının, anneleri Ayşe Yıkılmaz olduğunu fark etti, hastaneden ayrılıp dolaşırken Kemalpaşa Caddesi’nde bir otomobilin çarptığını öğrendi. Yaşlı kadının komaya girdiği, yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındığı açıklandı.

  İşçi Yavuz Yıkılmaz, “Annemi, tedavi için yürüyerek hastaneye götürdük. Bir süre sonra tahliller için beklenirken kaybolmuş. Biz, Acil Servis’te olduğunu sanarken sedyeyle ağır yaralı olarak hastaneye getirildi. İhmali bulunanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağım” dedi.

  Gelin Emine Yıkılmaz da, “Hastane görevlileri, tahlil sonucu bekleninceye kadar bizim refakat etmemize izin vermedi. Bu sürede kaybolmuş. Biz başında dursaydık böyle olmayacaktı veya onlar daha dikkatli olabilirlerdi. ‘Bir yere bağlayamazdık’ şeklinde konuştular. Tabii ki bağlayamazlar
  ama başında görevli bekleyebilirdi. Şimdi hesabını kim verecek” diyerek tepkisini dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı