« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alves'e nispet yaptı

Barcelona’nın temsilcisi, Gökhan Gönül’e ve Alex’in golüne yaptığı ortaya hayran kaldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Luis Gonzales’in yakın takibe aldığı bir diğer F.Bahçeli Andre Santos, Gökhan’dan sonra sahanın en çok topla oynayan ismi olarak sivrildi.

FENERBAHÇE’de forma giyen 4 futbolcunun, Avrupa’nın birçok kulübü tarafından yakın takibe alındığını ve Kadıköy’deki karşılaşmalarda 7 haftadır izlendiğini yazmıştık. Bu haberimizin üzerinden yalnızca 2 gün geçmişti ki, bu kez o temsilcilerden biri Şükrü Saracoğlu Stadı’nın tribününde  boy gösterdi. Barcelona’nın izleme komitesinde görev yapan Luis Gonzales, dün sarı lacivertli takımın iki önemli oyuncusu, Gökhan Gönül ile Andre Santos’u izlemek üzere tribündeki yerini almıştı.
Gökhan’ın rekor gecesi
Barça’nın takibindeki Gökhan Gönül, dün sahanın en iyisi olarak sivrildi. Kendisini izleyen takımda kendi mevkiinde oynayan Brezilyalı Daniel Alves’e nispet yaparcasına bir mücadele örneği sergileyip, mükemmel ortasıyla karşılaşmaya damgasını vurdu. Maçın en çok topla oynayan (3 dakika 59 saniye), en çok topla buluşan (86 kez), en çok isabetli pas (68) yapan, en çok top kazanan (22) ve en çok isabetli orta (4) yapan milli futbolcuyu ön plana çıkaran Alex’e attırdığı /images/100/0x0/55ea93d9f018fbb8f889157dgolde yaptığı mükemmel asistti. Karşılaşmanın 44. dakikasında rakip yarı alanda topla buluşup Cihan Haspolatlı’yı nefis bir şekilde geçen Gökhan’ın adrese teslim ortasında kafayı dokunan Alex, F.Bahçe’yi rahatlatan ikinci golü kaydetti.
Santos da etkiliydi
 Ganzales’in izlediği bir diğer F.Bahçeli olan Andre Santos da başarılı bir performans sergiledi. 3 dakika 6 saniye ile Gökhan’ın ardından en çok topla oynayan futbolcu olan sambacı,  76 kez topla buluşurken, 67 de isabetli pas yaptı .

ANDRE SANTOS NE YAPTI

Topla oynama: 3 dakika 6 saniye
Topla buluşma: 76 kez
İ.Pas: 67
Top kazanma: 11
İsabetli orta: 2

GÖKHAN GÖNÜL NE YAPTI

Topla oynama: 3 dakika 59 saniye
Topla buluşma: 86 kez
İ.Pas: 68
Top kazanma: 22
İsabetli orta: 4


Bunları da Beğenebilirsiniz