Gündem Haberleri

  Alüminyum folyolu hırsızlık

  İbrahim ARKLAN/ KONYA, (DHA)
  28.07.2007 - 13:04 | Son Güncelleme:

  FİLİSTİN'den kaçak yollarla Türkiye’ye gelen 20 yaşındaki Mehmet Abdülsellam Konya'da bulunan bir alışveriş merkezinde hırsızlık yaparken yakalandı.

  Sellam’ın çaldığı ürünleri mağazanın güvenlik turnikesinden geçerken alarmın çalmayacağını düşünerek alüminyum folyo içerisine sardığı tespit edildi.

  Filistin’den kaçak yollarla İstanbul’a giden Mehmet Abdülsellam cuma günü Konya'ya geldi. Filistinli genç, Kule Site’de Alışveriş Merkezi’ndeki bir giyim mağazasındaki raflardan aldığı 5 takım eşofmanı güvenlik turnikesinden çıkarken alarmın çalmayacağını düşünerek alüminyum folyo içerisine sardı. Daha sonra elindeki poşet ile mağazadan çıkmaya çalışan Mehmet Abdülsellam alarmın çalması üzerine güvenlik görevlileri tarafından yakalandı. Çağrılan polislere teslim edilerek gözaltına alınan Abdülsellam Yabancılar Şube ekiplerine teslim edildi.

  Mağaza yetkilileri bu tür hırsızlık olaylarının sık görüldüğünü, alüminyum folyo içerisine sarılan ürünlerin güvenlik turnikesinden geçirilirken ses düzeyinin düşük olduğu zaman belirlenemdiğini, birkaç gün önce ses düzeyini en yükseğe çıkarttıklarını söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı