KONYA HABERLERİ

Altunyaldız’dan Esnaf Kefalet’e Ziyaret

IHA
28.10.2015 - 17:42Son Güncelleme :

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ADAYI ZİYA ALTUNYALDIZ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ' Nİ ZİYARET ETTİ.

IHA

AK Parti Konya Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız, seçim çalışmaları kapsamında, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ni ziyaret etti.
Kooperatif ziyareti sırasında konuşan AK Parti Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız, “Sizler de yapmış olduğunuz çalışmalarla Türkiye’nin ana omurgası olan yıllardan beri ülkemizin ekonomisini ayakta tutan, mahallenin bir anlamda emniyeti güveni olan, bir taraftan ticareti ile bir taraftan üretimi ile hizmet sektöründe her alanda, ülkemizin yıllar itibari ile pek çok ülkeden farklı olarak her köşesinde, her mahallesinde, her noktasında olan esnafımızın yaşaması ve yaşatılması için hizmet veren bir konumdasınız. Gerçekten Konya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin son yıllarda ortaya koyduğu performans gerçekten kayda değer” şeklinde konuştu.
Altunyaldız, “Ülkemize baktığımız zamanda 2002 yılında toplam kredi hacmi 150 milyon TL iken bugün geldiğimiz nokta itibari ile 13 yıllık AK parti iktidarında 17 milyar TL’ye kadar kümülatif toplamda kredi hacmimiz 17 milyar TL’ye kadar çıkmış durumda. Yine bunun yanında her bir esnafımıza sadece ödenen 5 bin TL’lik kredi miktarının şu an 75 bin TL ile 150 bin TL arasına çıkmış durumda. Buradaki amaç bir taraftan esnafımızın kredi kullanma imkanlarını artırmak, diğer taraftan da teminat noktasındaki güçlülüğünü kefaret kooperatifleri aracılığıyla artırmak suretiyle, esnafımızın ticaretinin gelişmesine büyümesine destek vermek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Altunyaldız’dan Esnaf Kefalet’e Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 17 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altunyaldız’dan Esnaf Kefalet’e Ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı