« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altuğ Çelikbilek ve Sarp Ağabigün ana tabloda!

Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) Challenger Tur takviminde yer alan ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde düzenlenen ilk uluslararası tenis turnuvası olma özelliği taşıyan Ağrı Kupası Tenis Turnuvası'nın elemelerinde, iki Türk tenisçi ana tabloya kaldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Tenis Kortları'nda yapılan turnuvanın eleme müsabakalarında Türk sporcular Altuğ Çelikbilek ve Sarp Ağabigün ile Litvanyalı Lukas Mugevicius ve Rus Fedor Chervyakov, yarın başlayacak ana tablo maçlarında mücadele etme hakkı kazandı.

Turnuva direktörü Miraç Namlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ağrı Kupası Tenis Turnuvası'nın, Türkiye'de düzenlenen en büyük tenis organizasyonlardan biri olduğunu söyledi. Ağrı'da böylesi bir organizasyonun, algıların değişmesi açısından çok önemli olduğunu ifade eden Namlı, şunları söyledi:

"Ağrı'da olduğumuz için çok mutluyuz. Bütün oyuncularda ve bizde Ağrı'ya gelirken tedirginlik vardı ama buraya gelince öyle bir durum olmadığını görüyoruz. Çok güzel bir ortam, tenis oynamaya uygun. Organizasyon ve tesis çok iyi. Ağrı halkına ve buradaki seyircilere de çok teşekkür ediyorum."

Altuğ Çelikbilek ve Sarp Ağabigün ana tabloda

ALTUĞ ÇELİKBİLEK: 'TESİSLERİ ÇOK BEĞENDİM'


Oynadığı eleme müsabakasını kazanarak ana tabloya yükselme başarısı gösteren milli tenisçi Altuğ Çelikbilek de Ağrı'nın güzel bir şehir olduğunu ve burada olmaktan memnun olduğunu söyledi. Tesislerin çok güzel olduğunu vurgulayan Altuğ Çelikbilek, "Tesisler yeni yapılmış. Çok beğendim. Emeği geçen herkese de çok teşekkür ederim" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler