İZMİR HABERLERİ

Alto’dan KOBİ’lere Proje Destek Toplantısı

IHA
26.02.2015 - 18:12Son Güncelleme :

ALİAĞA TİCARET ODASI (ALTO) İLE KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELERİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME İDARESİ BAŞKANLIĞI (KOSGEB) İZMİR İL MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİYLE, "KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI" PROJE DESTEK ÇAĞRISI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ.

IHA

Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İzmir İl Müdürlüğü işbirliğiyle, "KOBİ Proje Destek Programı" proje destek çağrısı bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Aliağa Ticaret Odası Seminer Salonunda düzenlenen toplantıda, KOSGEB Uzman Yardımcısı Ali Rıza Çataldağ, katılımcılara KOSGEB projeleri, destekleme ve teklif çağrıları konularında bilgi verdi.
KOBİ Proje Destek Programı kapsamında ülke genelinde 100 milyon liralık bir bütçe ile proje teklif çağrısına çıkıldığını ifade eden Çataldağ, kobilerin bu projelerden faydalanması için uyulması gereken prosedürler ve bu yıl ki projeler hakkında bilgiler aktardı.
AMAÇ KOBİLERİ MARKALAŞMAYA YÖNLENDİRMEK
Program kapsamında 6 ile 24 ay süreli projelerle başvuru yapılabileceğini kaydeden Çataldağ, "Program kapsamında verilecek destek hibe şeklinde olup tutarı en fazla 150 bin lira ve proje destek oranı da İzmir ilinde yüzde 50’dir. Söz konusu çağrı ise KOBİ’lerin yönetim becerilerini ve kurumsal yetkinliklerini geliştirme noktasında KOBİ’lerin markaya yönlendirilmesidir. İşletmeler belirlenen konulardan sadece biri için başvuru yapabileceklerdir. KOSGEB veri tabanında kayıtlı olan bütün işletmelerin başvuruda bulunulabileceği program kapsamında işletmelerin, proje başvuru formunu 30 Ocak ile 20 Mart 2015 tarihleri arasında www.kosgeb.gov.tr üzerinden doldurarak onaylatması gerekmektedir. Daha sonra çıktısı alınacak başvuru formu, eki belgelerle ilgili KOSGEB Hizmet Merkezi’ne verilecektir” dedi.
KOBİLER BU FIRSATI KAÇIRMASIN
Aliağa Ticaret Odası Genel Sekreteri Takdir Yarış ise bilgilendirme toplantısında aktardığı bilgilerden dolayı Çataldağ’a teşekkür ederek, teklif çağrılarından faydalanmak isteyen kobilerin bu fırsattan yararlanmaları gerektiğini ve ALTO bünyesinde faaliyet gösteren KOSGEB Aliağa Temsilciliğine başvurup detaylı bilgi ve destek alabileceğini belirtti.
Programa, Aliağa Ticaret Odası meclis üyeleri, çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Alto’dan KOBİ’lere Proje Destek Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 18 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alto’dan KOBİ’lere Proje Destek Toplantısı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı