« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altınsay'dan 500 lira formülü

“İlk üyelik ücreti kaldırılmalı. Yıllık aidat da 500 lira olsun. 100 bin üye kulübe başvursa zaten otomatik olarak 50 milyon lira kulübün kasasına girer. Yani borçların kapanması için krediye bile gerek kalmaz.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Kulübü’nün dün gerçekleştirdiği Olağanüstü İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı’nın en hararetli dakikaları üyelik aidatının arttırılması önerisi sırasında yaşandı. Borçların eritilmesi konusunda öneri eski yöneticilerden İbrahim Altınsay’dan geldi. Altınsay, ilk üyelik ücretinin kaldırılması gerektiğinin altını çizerken, “Yıllık aidat da 500 lira olsun. 100 bin üye kulübe başvursa zaten otomatik olarak 50 milyon lira kulübün kasasına girmiş olur” ifadelerini kullandı. Beşiktaş’ın halkın takım olduğunu belirten Altınsay, “Bu insanları Genel Kurul’un dışında tutmak en büyük ihanettir. Beşiktaş, kongresini 300-400 kişiyle yapacak kulüp değildir. Beşiktaş, hukuka saygılı bir kulüptür. Yapılan tüzük kongresini vicdanen göz önüne alın. Üçte, ikilik çoğunluğa bakılmaksızın karar alında” diye konuştu.

DEMİRÖREN’E BORÇ KAPANIR

SİYAH beyazlıların mutlak suretle taraftarına kapılarını açması gerektiğini belirten Altınsay, “Tüzük Kurulu’nda 10. Madde altında Beşiktaş’ın kapıları taraftarına kapatılmıştır. Beşiktaşlılar bunun peşine gidecek. Giriş ücretleri kaldırılıp, yıllık 500 lira bile aidat alınsa, 100 bin üyeden 50 milyon TL gelir elde edilir. İki sene de 100 milyon TL eder. Yani borçların kapanması için krediye gerek kalmaz. Yıldırım Demirören’e olan borç çıkar. Eğer bundan sonraki Genel Kurullarda üyelik giriş ücretlerinin arttırılma talebi ile Beşiktaş’ın etrafına duvarlar örülürse, o duvarları yıkmak meşru hale gelir” dedi.

ÜYELiK ÜCRETLERi
BEŞİKTAŞ

İlk üyelik:  1200 TL.
Yıllık:  120 TL
FENERBAHÇE
İlk üyelik:  10 bin TL
Yıllık:  50 TL
GALATASARAY
İlk üyelik:  10 bin TL
Yıllık:  200 TL
TRABZONSPOR
İlk üyelik:  500 TL
Yıllık:  60 TL

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz