YALOVA HABERLERİ

Altınova’da sivrisinek derdine son

DHA
27.03.2017 - 15:19Son Güncelleme :
DHA

Süheyla GÖZDERELİLER/YALOVA, (DHA)- YALOVA’da Altınova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Garaj Amirliği, ilçe genelinde sivrisineklere yönelik ilaçlama çalışmalarına başladı. Altınova Belediyesi Fen İşleri Amiri İnşaat Mühendisi Kubilay Karaca, sivrisinekle mücadele konusunda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Yaklaşan yaz aylarında sivrisinek konusunda sıkıntı çekmemek için yaptıkları ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren Karaca, “Tüm ilçe içerisinde lavrasit ilaçlama çalışmaları tamamlandı. Her 15 günde bir ilaçlamaya çıkılarak yaz ayında sivrisinek sıkıntısını ortadan kaldırılmak amaçlanıyor. İlçe dışında mücavir alanlar Havuzdere, Tokmak ve Çavuşçiftliği’nde de tüm su birikinti ve kuyulara lavrasit ilacı uygulaması gerçekleştirildi. Nisan ayında ise uçku ile mücadeleye ilaçlama aracımız ile devam edilecek” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Altınova’da sivrisinek derdine son hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altınova’da sivrisinek derdine son haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı