İZMİR HABERLERİ

Altınordu'da başarının yolu eğitim

DHA
31.03.2017 - 15:05Son Güncelleme :
Altınorduda başarının yolu eğitim
DHA

Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)- ALTINORDU Başkanı Seyit Mehmet Özkan, altyapılarından yetişen Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü'nün A Milli Takım forması ile Moldova maçında görev almasının ardından karşılaştıkları, "Başarınızın sırrı ne? Neyi farklı yapıyorsunuz?" sorularında neler yaptıklarını açıkladı.
İnsan sevgisini birinci sıraya koyduklarını, bu toprakların çocuklarına güvenip onlara futbolun bir meslek olduğu bilincini aşıladıklarını, eğitici antrenörlerle çalışıp en iyi koşulları oluşturduklarını dile getiren Seyit Mehmet Özkan, liseden itibaren futbolculara açık öğretim zorunluluğu koyduklarını açıkladı. Başkan Özkan, şöyle dedi:
"Gerçekçi olmak lazım. Hem tam güne yakın lise öğrenimi hem de mesleki olarak futbol eğitimi birlikte yürümüyor. İkisi de yarım yamalak oluyor. Bu nedenle 15 yaştan itibaren, sıkı bir eleme yapıyoruz. Bu meslekten ekmek yeme şansı yüksek olan çocuklarla açık öğretim koşuluyla yola devam ediyoruz. Onlara matematik, edebiyat, Türkçe dersleri için özel etütler verip, sınıflarını geçecek notlar almalarını sağlıyoruz. 'Nerden buldununuz bu eğitim modelini?' derseniz; önce Avrupa’yı gezdik, gördük, araştırdık. Sonra yaşadık, çokça acılar çektik ve bedelini ödediğimiz tecrübeler edindik."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Altınordu'da başarının yolu eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altınordu'da başarının yolu eğitim haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı