« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altınordu genç futbolculara yemin ettirdi

Formasını yabancı oyuncuya teslim etmeme ilkesiyle yola çıkan Altınordu kulübü, U18 takımındaki 18 genç futbolcu için bir yemin töreni düzenleyip oyuncularla profesyonel sözleşme imzaladı.

İZMİR DHA
SON GÜNCELLEME

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'de yabancı sınırlamasını kaldırırken, PTT 1. Lig'in yabancısız tek takımı Altınordu, U18 takımı oyuncularının tamamı için bir yemin töreni düzenleyip hepsiyle profesyonel sözleşme imzaladı. Altınordu formasını hiçbir şartta yabancı oyuncuya giydirmeme ilkesiyle yola çıkan Altınordu'nun gençler için düzenlediği ve "Gerçek profesyonel mesleğine geçiş yemini" adını verdiği tören, askerlikteki yemin töreni gibi oldu. Oyuncular, üzerinde Türk ve Altınordu bayrakları ile futbol topları ve formanın bulunduğu masanın üzerine ellerini koydu. Altınordu Arması Yediemini Seyit Mehmet Özkan'ın okuduğu sözleri tekrarlayan gençler, futbolculuk mesleğine ilk adımı attı.

Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde "91. Yılında Altınordu" konulu panelin sonundaki törene 100'ün üzerinde Altınordulu katıldı. Moderatörlüğünü Sancar Maruflu'nun, açılış konuşmasını Altınordu Spor Kulübü Derneği Başkanı Dr.Salih Mertan'ın yaptığı panele konuşmacı olarak Kenan Akseki, Yılmaz Vardaroğlu ve Avukat Murat Unganer katıldılar. Panel bitiminde söz alan Altınordu Arması Yediemini Seyit Mehmet Özkan, kulüpte görev yapan tüm yönetici, idari ve teknik personeli sahneye davet edip tanıttıktan sonra yemin törenine başladı. U21 Ligi'nde zirveyi kovalayan U18 takımı oyuncuları Mert Pala, Metehan Bakkallar, Kerim Alıcı, Yusuf Acer, Ali Berkin Şenol, Taner Kahriman, Yusuf Yalçın Arslan, Berk Erel, Caner Ferizcan, Alican Özfesli, Gökhan Tunahan, Mert Varnalı, Barış Alıcı, Rıdvan Özdemir, Süleyman Güneş, Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder ve Fatih Aktay yemin ederek profesyonel futbolculuk mesleğine geçişlerini tamamladılar.

Altınordu genç futbolculara yemin ettirdi

İŞTE O YEMİN
"Temel amacı bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştirmek olan Altınordu'muzda, profesyonelliğe adım attığım bugün "İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu" sloganımıza sıkı sıkıya sarılacağıma, sadece bir futbol kulübü olmanın ötesinde, ülkesine ve insanlığa örnek bir futbol sosyal girişimi olduğumuzu unutmadan, bana ve arkadaşlarıma çok emek vermekte olan antrenör ve yönetici büyüklerimin sözlerini can kulağıyla dinleyeceğime, cumhuriyet ile yaşıt olan Altınordu armasını saha içinde ve dışında daha iyiye taşımak için çalışacağıma, kırmızı-laciverti insanlık onurum olarak tanıyacağıma. Profesyonel futbolun bir meslek olduğu bilinciyle mesleğime odaklanacağıma, mevkimin en iyilerinden olmak yolunda kendimi sürekli olarak geliştireceğime, coşkulu, çabuk, çalışkan ve güçlü olacağıma, adaletli, saygılı, yardımsever ve yurtsever olacağıma, vefa ve inancı, göğsümün en derin yerinde saklayacağıma, yurdumu, milletimi ve bayrağımı her şeyin önünde tutacağıma, ancak hiçbir şekilde ırkçılık ve ayırımcılık yapmayacağıma, kurucumuz Süleyman Ferit Eczacıbaşı ve arkadaşlarıyla, 27 yıl aralıksız Altınordu formasını giyen Sait Altınordu'nun aziz hatırası önünde şerefim üzerine ant içerim."


UĞUR DÜNDAR DA KATILDI
Gazeteci Uğur Dündar da paneli ve yemin törenini başından sonuna kadar izledi. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel ile birlikte panele gelen Dündar, boynuna taktığı Altınordu atkısıyla çocuklara destek verdi. Dündar, yemin töreni sonunda sahneye çıkarak gençlerle hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi.


HERKESE ALTIN TAKILDI
Gelenek üzerine yemin törenini tamamlayıp profesyonel futbolculuk mesleğine geçen oyuncular için Altınordu Arması Yediemini Seyit Mehmet Özkan, birer tam altın aldı. Altınordu Spor Kulübü Derneği üyeleri, Özkan'ın elinden aldıkları altınları çocuklara takarak geleneğin tamamlanmasını sağladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz