Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altınordu, Alsancak'ın yarısını istiyor

Altınordu Kulübü Başkanı Bülent Erdik, 44 yıl önce imzalanan ve yeni ortaya çıkan protokolün gereğinin yerine getirilerek, Alsancak Stadı'ndaki haklarının teslim edilmesiyle kulübün önünün açılacağını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erdik, düzenlediği basın toplantısında, 1962 yılında Beden Terbiyesi Bölge Müdürü Ziya Eytemiz ile Altınordu Başkanı Nazif Çağatay arasında yapılan protokolle kulübün, Alsancak Stadı'ndaki binanın ve sahanın kullanım hakkının yarısını elde ettiğini kaydetti.

Şartları yerine getirilmeyen protokolün şimdi ortaya çıkmasıyla kulübün önünün açılacağını vurgulayan Erdik, şöyle konuştu: “Biz, meselenin polemiğe dönüştürülmeden çözülmesini ve haklarımızın teslim edilmesini istiyoruz. Hukuk meselesine dönüştürülmesini istemiyoruz. Vali yardımcımız Fahri Aykırı, konuyu yarın Ankara'da Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e iletecek. Tesis eksikliği, Altınordu'nun yıllarca en büyük sorunu olmuştu. Meğer Alsancak Stadı bizim tesisimizmiş.”

Erdik, söz konusu protokolün varlığının camia büyüklerince bilindiğini ve yıllarca dile getirildiğini vurgulayarak, “Ancak ayrıntıları bilinmiyordu ve protokol ortada yoktu. Şimdi herşey değişti. Kulübün adresinin Alsancak Stadı olmasını istiyoruz. Bize önerilecek başka teklifleri genel kurulumuz değerlendirir” diye sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz