Altınok plaketi verdi ‘hedefe ulaştık’ dedi

Emre ÖZPEYNİRCİ
30.11.2001 - 02:03 | Son Güncelleme:

Fon Bankaları Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Altınok, bir yıl içinde üzerlerine düşen tüm görevleri yaptıklarını belirterek, yıl sonu için belirledikleri hedefe ulaşacaklarını söyledi. Altınok, Fon bankalarında görev yapan 40 yöneticiye teşekkür plaketi verdi.

Fon Bankaları Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Altınok, 1 yıl içinde üzerlerine düşen tüm görevleri yaptıklarını kaydederek, ‘‘Göreve geldiğimde 2002 yılına Fon bankalarıyla ilgili problemlerin 2002'ye taşınmaması gerektiğini söylemiştim. Hala aynı kanaatteyim’’ dedi.

Bir yıl önce kurulan Fon Bankaları Ortak Yönetim Kurulu'nda görev yapan yönetim kurulu üyeleri, denetleme kurulu üyeleri, banka Genel Müdürleri ve vekillerinden oluşan yaklaşık 40 kişiye çalışmalarından dolayı Tevfik Altınok tarafından birer teşekkür plaketi verildi.

Kentbank'ın Genel Müdürlük binasında düzenlenen törende konuşan Altınok, bir yıldır birlikte çalıştığı yöneticilere çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, ‘‘Bir yıl içinde bir şeyler yapmak için uğraştık. Göreve geldiğimizde 18 banka fona devredilmişti. Şimdi sadece 8 banka var. Yeni devredilen 5 bankayı çıkarırsak satışı gerçekleşmeyen 3 banka kaldı. Bunların satış işlemleri de bu yıl içinde tamamlanacak’’ dedi.

‘‘Bir yıllık yoğun çalışmalardan sonra beraber görev yaptığımız arkadaşlarımıza bir teşekkür dahi edemediğimiz için bu plaketi vermeyi kararlaştırdık’’ diyen Altınok, ‘‘11 aylık sonuçlar itibarıyla hep birlikte 1.466 olan şube sayısını 570, 30 bin çalışan sayısını da 9 bine indirdik. Verdiğimiz sözü tutabildiysek ne mutlu bize’’ dedi.

Bir yıl içinde çok büyük çaba gösterdiklerini belirten Altınok, ‘‘Hedefimize ulaştık. Bize verilen strateji doğrultusunda görevimizi gerçekleştirdik’’ diye konuştu.

Fona devredilmiş 18 bankadan bugün 8 tane kaldığını hatırlatan Altınok, ‘‘Bu bankalardan Kentbank, Bayındırbank, Tarişbank, EGS ve Sitebank fona 9 Temmuz'dan sonra devredilen bankalar. Bunların satışı ile ilgili henüz bir strateji belirlenmedi. Bunların dışında geriye Etibank, İktisat Bankası ve Türk Ticaret Bankası kalıyor’’ dedi.

Türk Ticaret Bankası'nın satışı hakkında hukuki itilaf nedeniyle konuşulmadığını söyleyen Altınok, ‘‘Böyle olunca satışı yapılmayan sadece iki banka var. Bu bankaların satışı için teklif verme süresi Aralık'ın ilk haftası doluyor’’ diye konuştu.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı