Altınköy bin dönüme çıkıyor

Hürriyet Haber
09.04.2016 - 16:42 | Son Güncelleme:

“Bir Altındağ hayalim vardı, masal gibi” diyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 2015 çalışmaları ile 2016 projeleri hakkında bilgi verdi. Tiryaki, her mahalleye bir kütüphane yapmayı düşündüklerini belirtirken, 650 dönüm alan üzerinde yer alan Altınköy’ün de bin dönüme çıkarılacağını ifade etti.

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 2015 yılı çalışmaları ile 2016 yılı projelerini anlattı. Belediyenin çalışmalarının tanıtımı için Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Tiryaki, “Masal” temalı bir sunum gerçekleştirdi. “Bir Altındağ hayalim vardı, masal gibi” diyen Başkan Tiryaki, açılışı yapılan ve yapımı devam eden tüm projeleri katılımcılarla paylaştı. 650 dönüm alan üzerine kurulu Altınköy Açık Hava Müzesi’nin köprüleri, dereleri, yel ve su değirmenleri, ilkokulu, çamaşırhanesi, köy evleri, bostanı, meydanı, kahvesi, bakkalı ile ziyaretçileri zamanda yolculuğa çıkardığını ifade eden Tiryaki, sene içinde müzenin bin dönüme büyütüleceğini, at ahırı ve atların eğitildiği alan ekleneceğini de açıkladı. 

HER MAHALLEYE BİR KÜTÜPHANE

Altındağ’a 11 anaokulu, 16 gençlik merkezi, 24 kadın eğitim kültür merkezi yaptıklarını hatırlatan Tiryaki, şu anda bir okul inşaatının devam ettiğini, bir gençlik merkezi ile bir kadın kültür merkezi inşaatının da tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Beşikkaya mahallesine ise bir kütüphane yaptıklarını vurgulayan Başkan Tiryaki, ilgi görmesi halinde her mahalleye bir kütüphane yapmak istediklerini, çocukların cep telefonları, tabletler yerine kitaba dokunmasının önemine değindi.


ÇİNÇİN’E İKİ YÜZME HAVUZU

Kentsel dönüşüm alanında 10 yıldır Altındağ’da on binlerce kaçak yapı yıktıklarına dikkat çeken Tiryaki, mülkiyet problemini çözdüklerini, insanları arsa sahibi yaparak, ev sahibi yaptıklarını anlattı. Geçmişte insanların araba ile dahi geçmekten çekindiği Çinçin’in bugün bambaşka bir görünüme kavuştuğunu anlatan Tiryaki, Çinçin’e yapılan kültür merkezi ve 2 yüzme havuzu inşaatının da bittiğini açıkladı.


20 AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

Karapürçek, Ali Ersoy, Beşikkaya, Feridun Çelik ve Başpınar Mahalleleri’nde yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezleri’ne ilk etapta 2 tane daha ekleneceğini, toplam sayının ise 20’ye ulaşacağını belirten ilçenin farklı mahallelerine 9 büyük park daha kazandırdıklarını, sene içerisinde de 9 parkın daha yapımına başlanacağını aktardı.

ÖZHASEKİ: EN İYİ ÖRNEKLERİNDEN BİRİ

Etliğe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Ankara Milletvekilleri Nevzat Ceylan ve Vedat Bilgin, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, eski milletvekilleri ve bakanlar ile Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel de katıldı. Belediyelerin öneminden bahseden Özhaseki Altındağ Belediyesi’nin Türkiye’deki en iyi örneklerden biri olduğunu belirtti.

Etiketler: ALTINDAG


    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı