« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Altını kaptı şimdi kız isteyecek

2012 Londra Olimpiyatları'nda 1500 metrede ülkemize altın madalya kazandıran milli atlet Aslı Çakır Alptekin onuruna Torium'da iftar yemeği verildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yemekte Torium'u dolduran yüzlerce kişi Aslı Çakır Alptekin'e yoğun ilgili gösterdi.

Şampiyon atlet, çok çalışmanın ve azmin her zaman başarıyı getireceğine inandığını söyleyerek, sohbet etme fırsatı bulduğu genç hayranlarına geleceğe dair tavsiyelerde bulundu. Alptekin, bundan sonra daha çok çalışarak, Türkiye'ye başka başarılar da getireceğini ifade etti.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda 1500 metrede 1. olarak altın madalyayı kazanan Aslı Çakır Alptekin, aldığı ödüllerin bir kısmını hayır amaçlı ihtiyacı olan kişilere vereceğini de söyledi.

"ALDIĞIM ÖDÜLLERİN BİR KISMINI HAYIR YAPMAK İSTİYORUM"

"ERKEK KARDEŞİME DE KIZ İSTEYİP, DÜĞÜN YAPACAĞIZ"

Asli Çakır Alptekin "Ödüllerin bir kısmını daha iyi antrenman şartları için değerlendireceğim. Ayrıca aileme bir ev almak istiyorum. Erkek kardeşime de kız isteyip, düğün yapacağız. Bir kısmını da hayır yapmak istiyorum. İhtiyacı olan kişilere yardımcı olmak istiyorum" diye konuştu.

Alptekin bundan sonraki hedefini ise şöyle ifade etti;

"Kesinlikle Dünya Şampiyonası'nda koşmak istiyorum. Ayrıca Rio Olimpiyatları'na da katılıp, yarışmayı hedefliyorum."

TORUNLAR GRUBU YÖNETİM KURULU ÜYESİ TORUN: "ALPTEKİN'İN BAŞARILARININ DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ"

Torunlar Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Torun, "Londra Olimpiyatları'nda ilk defa altın madalya kazanıyoruz. Bu çok büyük bir başarı. Alptekin'in başarılarının devam etmesini diliyoruz. Aslı gibi sporculara gönülden destek vermek gerekiyor" dedi.

Mehmet Torun yaptığı konuşmada, "Aslı'yı örnek alan başarılı sporcuların çoğalması ve daha nice başarıların ülkemize kazandırılması, tüm millet olarak en büyük arzumuzdur. Bize düşen başarılı ve gelecek vaadeden sporcularımızı desteklemek. Biz de Torunlar Grubu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da başarılı sporcularımızın her zaman yanında olacağız" dedi.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler