Gündem Haberleri

  Altındaki şekerse o kapağı açarız

  Hürriyet Haber
  24.10.2015 - 20:38 | Son Güncelleme:

  Van'ın Bahçesaray ilçesindeki bir çay bahçesinde, tavuğun masa üzerine çıkıp şeker tabağının kapağını açarak şeker yemesi dikkat çekici bir görüntü oluşturdu.

  Çay bahçesi etrafında dolaşan başıboş tavuklardan biri, yan masalarda oturanlara aldırış etmeden boş masalardan birinin üzerine çıktı. Bunu gören bazı müşteriler, tavuğun ne yapacağını merak ederek izlemeye ve görüntülemeye başladı.

  Tavuk, masaya çıktıktan sonra şeker tabağına yöneldi. Tavuk ardından da kendisinden pek de beklenmeyen bir hamleyle, kapalı olan şeker tabağının kapağının kenarına gagasıyla vurmaya başladı. Birkaç denemeden sonra tavuk kapağı açmayı başardı ve şekere ulaşmasının önündeki en büyük engeli aştı. Ardından gagasıyla kapağı tutup kenara koydu. Sıra başarının tadına varmaya gelmişti.

  Altındaki şekerse o kapağı açarız

  Kaseden bir tane çay şekeri alarak masadan indi. Gagasındaki şekeri kaptırmamak için de yerdeki tavuklarla mücadele etti. Şekeri bitince bu kez başka masaya çıkan tavuk, aynı hareketleri yaparak şeker tabağını açıp bu kez bir şekeri masada yedi. Sonra ikinci şekeri alarak tekrar aşağı indi. Böylece hem ‘hayvanlar alet kullanamaz’ diyenlere yanıt vermiş oldu, hem de akılda kargadan, maymundan pek de geri kalmadığını gösterdi...

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı