ANKARA HABERLERİ

Altındağlı çocuklara Kapadokya gezisi

Hürriyet Haber
30.09.2017 - 14:17Son Güncelleme :

Altındağ Belediyesi tarafından 7 yıldır düzenlenen kültür gezilerinde gençler bu yıl da Nevşehir’e gitti. Altındağ Belediyesi’ne bağlı 17 gençlik merkezinden 982 öğrenci, Kapadokya gezisinin tadını çıkardı. 

Hürriyet Haber

Ürgüp – Göreme istikametindeki Tuz Gölü’nü görme fırsatı bulan çocuklar, bölgedeki tuz kristallerini yakından inceledi ve bol bol fotoğraf çektirdi. Göreme’de 4 kilometre uzunluğundaki Güvercinlik Vadisi’ne gelen çocuklar, bölgenin en büyük Peri Bacası olan Uçhisar Kalesi’ni buradan izledi. Öğlen yemeğinden sonra gezi programı Göreme Açık Hava Müzesi ile devam etti. Uzman rehberler, UNESCO tarafından Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan bu müze hakkında Altındağlı çocuklara bilgi verdi. Altındağlı çocuklar, Avanos’ta bölgenin en ünlü çömlek ustasının yanında çömlek yapımını öğrendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Altındağlı çocuklara Kapadokya gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2017 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altındağlı çocuklara Kapadokya gezisi haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı