ANKARA HABERLERİ

Altındağ’da Elektronik Belge Yönetimi Sistemi İçin Düğmeye Basıldı

IHA
02.09.2015 - 15:33Son Güncelleme :
IHA

Altındağ Belediyesi, elektronik belge yönetimi sistemine geçmek için çalışmalara başladı.
Bürokratik işlemlerdeki zaman kaybının önüne geçmek ve işlemleri daha hızlı sonuçlandırmak için projeler geliştiren Altındağ Belediyesi, elektronik belge yönetimi sistemine geçmek için çalışmalara başladı. Belediyedeki iş ve işlemlerin hızının artırılması, hem kurum içi yazışmaların hem de diğer kurumlarla yazışmaların daha hızlı sonuçlanması hedefleniyor. Elektronik belge yönetimi sistemine geçiş için gerekli altyapıyı oluşturan Altındağ Belediyesi, sistem hakkında çalışanlarını bilgilendirdi. Altındağ Belediyesi çalışanları, hem kurum içi birimler arası yazışmaların, hem de diğer kamu kurum ve kuruluşları ile olan yazışmaların internet ortamında yapılmasını sağlayan ’elektronik belge yönetimi sistemi’nin nasıl kullanıldığını verilen eğitimlerle öğrendi.
YAPILMASI GEREKENLER ANLATILDI
Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği “elektronik belge yönetimi sistemi” konulu eğitim programına, belli periyotlarla Altındağ Belediyesi’nde görev yapan ilgili personeller katıldı. Seminerde, yazışmaların standartlaşması, yazışmaların sevk, paraf ve onay sürelerinin kısaltılması, harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilmesi ve yazışmaların sağlıklı bir şekilde arşivlenmesi için yapılması gerekenler anlatıldı. 2015 sonuna kadar tüm birimlerde elektronik belge yönetimi sistemine geçilmesi öngörülüyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Altındağ’da Elektronik Belge Yönetimi Sistemi İçin Düğmeye Basıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altındağ’da Elektronik Belge Yönetimi Sistemi İçin Düğmeye Basıldı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:30
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı