ANKARA HABERLERİ

Altındağ Belediyesi’nden İskep’e Tam Destek

IHA
11.09.2015 - 14:20Son Güncelleme :
IHA

Türkiye Belediyeler Birliği’nin (TBB) hazırladığı ve Avrupa Birliği Bakanlığı’nın desteklediği İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP), önemli bir çalışmaya daha imza attı. Projenin faaliyetlerinden biri olan Altındağ İş Gücü Piyasası Çalıştayı gerçekleştirildi.
Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi’nde gerçekleştirilen çalıştaya katılanlar arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Altındağ Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Ankara Ticaret Odası, İŞKUR, Kalkınma Ajansı, STK’lar ve üniversite temsilcileri yer aldı. Çalıştayda, istihdam odaklı mesleki eğitimler tartışıldı. İSKEP kapsamındaki 12 pilot belediyede içerisinde Altındağ Belediyesi de yer alıyor. Projenin Altındağ Belediyesi ayağındaki hedef kitlesi 3 grup altında toplanıyor. Grup, engelliler, şiddet mağduru kadınlar ile yoksullar ve yoksulluk riski altında olan dezavantajlı bireylerden oluşuyor.
Altındağ Belediyesi, yaklaşık 1 buçuk yıldır devam eden projede istihdam sağlamaya yönelik olarak yüzlerce dezavantajlı bireye eğitim verdi. 300’e yakın dezavantajlı bireyle görüşmeler düzenlenerek iş konusunda yönlendirmeler yapıldı. Altındağ Belediyesi, projeyi daha üst seviyelere taşımak adına yurt dışındaki iyi örneklerden de faydalandı. Ziyaret edilen Portekiz ve Hırvatistan’daki benzer çalışmalardan fayda sağlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Altındağ Belediyesi’nden İskep’e Tam Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Altındağ Belediyesi’nden İskep’e Tam Destek haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı